Godne warunki dla Oliwki od Kronospanu

Godne warunki dla Oliwki od Kronospanu

Opublikowany

Kronospan zakończył kapitalny remont mieszkania, przydzielonego rodzinie państwa Nowickich przez Burmistrza Strzelec Opolskich. 

Kronospan zakończył kapitalny remont mieszkania, przydzielonego rodzinie państwa Nowickich przez Burmistrza Strzelec Opolskich.  Rodzina wprowadziła się już do pięknie wyremontowanego lokalu i cieszy się z komfortowych warunków, w jakich do zdrowia wraca ich córka Oliwka. Państwo Nowiccy mają dwoje chorych dzieci - jedenastoletniego Maćka i pięcioletnią Oliwię. Mieszkanie, które otrzymała rodzina, wymagało gruntownego remontu. 

Przedstawiciele Kronospan spotkali się z państwem Marzeną i Markiem Nowickimi i ustalili, że firma na własny koszt zajmie się remontem mieszkania, które otrzymali od miasta. Rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej - pani Marzena opiekuje się dziećmi, natomiast pan Marek, sam nieuleczalnie chory, pracuje dorywczo.


- Od początku byliśmy w doskonałym, ciągłym kontakcie z mamą Oliwki. Zależało nam na takim przygotowaniu i wykonaniu prac remontowych, aby mieszkanie było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim - by zaspokajało potrzeby chorego dziecka - mówi Tomasz Puklicz, dyrektor nowego zakładu Kronospan OSB w Strzelcach Opolskich.

Pani Marzena została przez Kronospan zawieziona do sklepu z materiałami budowlanymi, aby mogła sama dokonać wyboru koloru farb do ścian. Panele podłogowe zostały przez nią wybrane z bogatej oferty Kronospan.  Jarek Dylong i Łukasz Brodowski - pracownicy sponsora tak bardzo zaangażowali się w projekt, że sami podpowiadali lepsze rozwiązania kwestii remontowych. Szukali też sposobów na ich realizację. 

- Sporo wysiłku włożyliśmy w znalezienie odpowiedniej wanny, aby była wygodna dla Oliwii. W projekcie, który otrzymaliśmy, przewidziano zwykłą półokrągłą wannę, a dziewczynka ze względu na chorobę ma przecież większe potrzeby. Najważniejsze, że udało nam się znaleźć odpowiedni model. Ma nietypowy kształt i specjalne uchwyty, dzięki którym łatwiej jest wykąpać dziecko. - mówi z uśmiechem Jarosław Dylong, zaś Łukasz Brodowski dodaje: - Wyburzyliśmy też jedną ze ścian działowychi w to miejsce została postawiona nowa z szerokim przejściem, która umożliwia pani Nowickiej pełną kontrolę nad dziećmi w ich pokoju. Układ ścian w przedpokoju został tak wykonany, aby łatwiej było poruszać się dziecku na wózku inwalidzkim pomiędzy pomieszczeniami.  
Z tego też powodu zrezygnowano z drzwi. Pomysłem zespołu z Kronospanu było również wykorzystanie dwóch wnęk. W jednej zrobiono estetyczne półki, zaś
w drugiej przygotowano miejsce na dużą szafę.

Gdyby państwo Nowiccy nie znaleźli środków na wyremontowanie mieszkania, musieliby je oddać i stanęliby przed groźbą utraty dzieci. Dzięki pomocy  sponsora razem z dziećmi mieszkają w komfortowych warunkach, zaś Oliwka powoli wraca do zdrowia. Jak mówi szczęśliwa mama - Córka robi ogromne postępy. Niedawno zaczęła samodzielnie raczkować. Tak wiele zawdzięczamy Kronospanowi. Brak mi słów, aby za to wszystko podziękować.

Poniżej w galerii - zdjęcia mieszkania przed remontem i po remoncie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

biuro_st_23-10-2015_8.jpg

grafika | 40,3 KB

Pobierz
biuro_st_23-10-2015_7.jpg

grafika | 29,4 KB

Pobierz
biuro_st_23-10-2015_4.jpg

grafika | 34,1 KB

Pobierz
biuro_st_23-10-2015_9.jpg

grafika | 37,3 KB

Pobierz
biuro_st_23-10-2015_3.jpg

grafika | 41,9 KB

Pobierz
biuro_st_23-10-2015_6.jpg

grafika | 50,5 KB

Pobierz
biuro_st_23-10-2015_5.jpg

grafika | 39,8 KB

Pobierz