Młodzież w gościnnych progach Kronospan

Młodzież w gościnnych progach Kronospan

Opublikowany

Kronospan w piątek 18 grudnia po raz kolejny otworzył drzwi zakładu. Tym razem zaproszono młodzież szkół średnich z miasta i powiatu strzeleckiego oraz studentów Politechniki Opolskiej.

Kronospan w piątek 18 grudnia po raz kolejny otworzył drzwi zakładu. Tym razem zaproszono młodzież szkół średnich z miasta i powiatu strzeleckiego oraz studentów Politechniki Opolskiej. Zainteresowanie przerosło wszelkie oczekiwania gospodarzy – zgłosiło się blisko 300 uczniów wraz z nauczycielami.

Tuż przed rozpoczęciem zwiedzania gościom zaprezentowano w sali Kronoareny film korporacyjny oraz szeroką ofertę produktową Kronospan. W czasie zwiedzania zakładu DSO uczniowie mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia z bliska procesu produkcji płyt MDF czy pięknych paneli podłogowych.

Branża meblarska, oparta w ogromnej mierze na płytach Kronospan, stanowi obecnie wiodącą gałąź polskiego przemysłu. Zdobycie wykształcenia w branży drzewnej jest gwarantem dobrze płatnej, stabilnej pracy. Kronospan angażuje się w projekty edukacyjne, mające na celu zachęcenie młodych ludzi do wyboru atrakcyjnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Preferowane kierunki to elektryka, mechanika, automatyka przemysłowa, technik spedytor.

Zwiedzającym zaprezentowano nowy kierunek kształcenia na zamiejscowym Wydziale Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku, na kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym, który powstał z inicjatywy firmy i którego Kronospan jest patronem. Gości zapoznano również z procesem rekrutacji w zakładzie w Strzelcach Opolskich oraz z możliwościami, związanymi z rozwojem zawodowym.  Wycieczka pozwoliła młodzieży przyjrzeć się z bliska maszynom i procesom produkcyjnym. Grupom towarzyszyli pracownicy, pełniący tego dnia role przewodników. Opowiadali uczniom o funkcjonowaniu zakładu, działaniach proekologicznych i planowanych modernizacjach. 

Dzień Otwarty w Kronospan zdecydowanie należał do udanych. Był to mile i pożytecznie spędzony czas zarówno dla zwiedzających, jak i dla gospodarzy.

Kopiuj tekst

Udostępnij