Kronospan strategicznym sponsorem Młodzieżowej Akcji Letniej
Kronospan strategicznym sponsorem Młodzieżowej Akcji Letniej

Kronospan strategicznym sponsorem Młodzieżowej Akcji Letniej

Opublikowany

Kronospan po raz kolejny wspiera wydarzenia „Młodzieżowej Akcji Letniej”, organizowanej dla mieszkańców Mielca przez „Fundację Klub Młodych Liderów”. W ubiegłym roku na wielu wyjątkowych, profesjonalnie i z rozmachem przeprowadzonych wydarzeniach bawiły się tysiące mielczan. 

Kronospan po raz kolejny wspiera wydarzenia „Młodzieżowej Akcji Letniej”, organizowanej dla mieszkańców Mielca przez „Fundację Klub Młodych Liderów”. W ubiegłym roku na wielu wyjątkowych, profesjonalnie i z rozmachem przeprowadzonych wydarzeniach bawiły się tysiące mielczan. „Młodzieżowa Akcja Letnia” stanowi cykl imprez, skierowanych do szerokiego spektrum odbiorców. Nocne maratony filmowe, imprezy muzyczne to tylko przedsmak kreatywności organizatorów. Wiele z tegorocznych wydarzeń ma na celu aktywizację młodzieży poprzez sport, zarówno tradycyjny, jak i wirtualny.

W tym roku mieszkańcy mogą wziąć udział między innymi w „Podkarpackiej Lidze Gier Komputerowych”, stanowiącej największą tego typu imprezę w regionie, „Mielec CUP” - dwudniowym turnieju piłki nożnej, turnieju piłki plażowej, paintballa czy w maratonie zumby.

W aktywności fizycznej ważna jest także integracja, dlatego oprócz turniejów organizowane są także spływy kajakowe i ogniska. Bliskość natury, wysiłek fizyczny czy wspólny wieczór przy ognisku stanowią świetną okazję do zawierania nowych znajomości i zacieśniania więzi międzypokoleniowych. 

Najmłodszym, podobnie, jak rok temu, najwięcej radości sprawiło „Bańkowe Szaleństwo”. Wzięło w nim udział ponad 1000 mieszkańców Mielca, zaś w powietrze poleciało około miliona baniek. Impreza prowadzona była przez profesjonalnych animatorów, którzy pomagali tworzyć piękne, ogromne bańki mydlane, prowadzili też konkursy z nagrodami dla dzieci. Bańkowe widowisko na długo zapadnie w pamięć maluchów i ich rodziców. Starsi bawili się świetnie na „Komediowym Maratonie Filmowym” w „Kinie Galaktyka”. 

W ubiegłym roku Mielec udowodnił, iż zdecydowanie „Ma Talent”; zaś tegoroczna „Młodzieżowa Akcja Letnia” wskaże, która szkoła posiada w swoich murach drużynę mistrzów, gdyż kolejną imprezą, która odbędzie się w ramach akcji, będzie „Awantura o kasę”. Główną nagrodą w tej zabawie będzie bon o wartości 1500 zł na wybrany projekt młodzieżowy. 

Wiele z projektów tej wyjątkowej w skali kraju akcji stanowi kontynuację udanych przedsięwzięć z lat ubiegłych, jednak nie brakuje też nowości. Jedną z nich jest „Bubble Soccer” – połączenie piłki nożnej i zabawnego widowiska, w którym piłkarzom wystają tylko nogi z przezroczystych, ogromnych kul z folii. 

W czerwcu w ramach akcji fundacja zorganizowała na mieleckim rynku festyn, połączony z kursem pierwszej pomocy. Każdy chętny mógł wziąć udział w szkoleniu i nabyć nowe umiejętności, które być może kiedyś komuś uratują życie. Kursy prowadzone były przez ratowników z PASSIO z Rzeszowa. W zajęciach praktycznych brały udział całe rodziny, bez względu na wiek. 

Oprócz organizacji widowisk i turniejów „Fundacja Klub Młodych Liderów” organizuje także kiermasze podręczników, w których zwykle bierze udział około 500 uczniów. To doskonała okazja do kupienia książek na nowy rok szkolny w niższej cenie.

Kronospan, jako sponsor strategiczny, wspiera wydarzenia, realizowane w ramach „Młodzieżowej Akcji Letniej”. Cieszymy się, iż budzą one tak duże i pozytywne zainteresowanie Mieszkańców. Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zumba_maraton.jpg

grafika | 161 KB

Pobierz
ZLFDeVF.jpg

grafika | 4,86 MB

Pobierz
13533187_1801531703414328_3798164014720176593_n-1.jpg

grafika | 110 KB

Pobierz
13613562_1806542722913226_1438906999366451348_o.jpg

grafika | 406 KB

Pobierz
7wUJzHa.jpg

grafika | 3,69 MB

Pobierz
13603637_1805192869714878_6268249522444336198_o.jpg

grafika | 291 KB

Pobierz
zKddYV9.jpg

grafika | 1,13 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kronospan sponsorem strategicznym turnieju Mielec Cup

temu

Sukcesem zakończył się tegoroczny Mielec Cup, w którym udział wzięło 28 drużyn piłkarskich. Dwa dni zmagań zakończyły się zwycięstwem drużyny Mako Drew.. - Poziom rozgrywek był zdecydowanie najwyższy w historii - mówi Sebastian Peret, Prezes Klubu Młodych Liderów. J
Dni Inspiracji Kronospan

temu

W Kronospan Design Center przez dwa dni trwało wyjątkowe, kreatywne spotkanie 130 młodych, aktywnych ludzi. Do udziału w nich Kronospan zaprosił przedstawicieli Fundacji Klub Młodych Liderów z Mielca, praktykantów oraz grupę najbardziej aktywnych pracowników z kilku swoich zakładów.
Kronospan sfinansował operację serca dla Zosi

temu

Po otrzymaniu informacji o konieczności przeprowadzenia w jak najszybszym czasie operacji serca trzyletniej Zosi Marszałek - małej mieszkanki naszego miasta - Zarząd Kronospan Mielec podjął natychmiastową decyzję o sfinansowaniu zabiegu, aby uratować życie dziewczynki. Przekazaliśmy 42 000 zł, niezbędne do przeprowadzenia operacji w klinice w Münster.
Kronospan inwestuje w ekologię. Czy Mielec będzie wreszcie bardziej zielony?

temu

Jakość powietrza w Mielcu to kwestia, na której zależy wszystkim mieszkańcom. Dostrzegają to również media – tak lokalne, jak i ogólnopolskie. Sprawa wymaga zaangażowania wszystkich zainteresowanych. - Rozumiemy sytuację i wsłuchując się w głosy mieszkańców, zmieniamy się, stawiając na ekologię - deklaruje Dagmara Mach, dyrektor ds. sprzedaży Kronospan Mielec sp. z o. o. Firma ukończyła właśnie instalację najnowocześniejszego w Polsce i jednego z pierwszych w Europie, filtru oczyszczającego powietrze.