Dni Inspiracji Kronospan

Dni Inspiracji Kronospan

Opublikowany

W Kronospan Design Center przez dwa dni trwało wyjątkowe, kreatywne spotkanie 130 młodych, aktywnych ludzi. Do udziału w nich Kronospan zaprosił przedstawicieli Fundacji Klub Młodych Liderów z Mielca, praktykantów oraz grupę najbardziej aktywnych pracowników z kilku swoich zakładów.

Uczestnicy Dni Inspiracji Kronospan szkolili się oraz integrowali wraz z gośćmi ze Strzelec Opolskich i Mielca. Przedstawiciele Fundacji Klub Młodych Liderów – grupy zaangażowanych w działania kulturalno-społeczne młodych mielczan - podzielili się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem, związanym z prowadzeniem wielu ciekawych wydarzeń, organizowanych dla mieszkańców w ramach dorocznej Młodzieżowej Akcji Letniej.

Dni Inspiracji Kronospan odbyły się po raz pierwszy. Ich celem było zarażenie pozytywnym „wirusem kreatywności” młodych szczecinecczan. Kronospan przygotował dla nich mnóstwo atrakcji, dzięki którym pracownicy, praktykanci oraz goście mogli się lepiej poznać i stworzyć wspólną, kreatywną ideę.

Pierwszego dnia zaprezentował się Klub Młodych Liderów, który choć ma za sobą zaledwie kilka lat działalności, to posiada już niezwykle bogate doświadczenie w organizacji licznych przedsięwzięć. Kronospan, doceniając zaangażowanie i kreatywność członków KML, został sponsorem strategicznym Młodzieżowej Akcji Letniej. Do długiej listy ich sukcesów wpisały się m. in. takie wydarzenia, jak: Bubble Soccer – turniej piłki nożnej w foliowych kulach, widowiskowe Bańkowe Szaleństwo, Podkarpacki Turniej Gier Komputerowych, Komediowy Maraton Filmowy czy Świąteczny Koncert Charytatywny.

Członkowie KML podzielili się swoim doświadczeniem i przeprowadzili dla uczestników Dni Inspiracji Kronospan próbkę warsztatu z kreatywności. Prezentacja oraz gry zespołowe miały na celu pobudzenie uczestników do twórczego myślenia.  Spotkanie zaowocowało wieloma ciekawymi pomysłami, które spisali na kartkach i białych balonach. Balony poszybowały do góry, natomiast pomysły zostały skrzętnie spisane i zostaną przekute w rzeczywiste projekty.

Kolejny dzień rozpoczęło spotkanie z Jerzym Hardie-Douglasem, Burmistrzem Miasta Szczecinek, które odbyło się w ratuszu. Rozmawiano o Kronospanie oraz o planach Klubu Młodych Liderów. Po spotkaniu goście ćwiczyli pracę w zespole w czasie turnieju paintballa w Bornem Sulinowie. Mieli również okazję przejechać się pojazdami militarnymi. 

Dni Inspiracji Kronospan z pewnością można uznać za bardzo udane. Najważniejszy cel został osiągnięty – już zgłaszają się chętni do zawiązania w naszym mieście podobnej organizacji, jak Klub Młodych Liderów w Mielcu. Sądząc po wielu pomysłach, które wraz z balonami uniosły się w niebo, Szczecinek wkrótce wzbogaci się o nowe, ciekawe wydarzenia.

Patronat medialny nad Dniami Inspiracji Kronospan objął portal www.iszczecinek.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

8.jpg

grafika | 1,42 MB

Pobierz
15.jpg

grafika | 2,12 MB

Pobierz
12.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
4.jpg

grafika | 1,44 MB

Pobierz
7.jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
1.jpg

grafika | 1,44 MB

Pobierz
10.jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz