Orzeł Eksportu za innowacje dla Kronospan
Orzeł Eksportu za innowacje dla Kronospan

Orzeł Eksportu za innowacje dla Kronospan

Opublikowany

Kronospan otrzymał nagrodę dziennika Rzeczpospolita w konkursie Orły Eksportu w województwie zachodniopomorskim w kategorii Innowacyjny Produkt Eksportowy. Nagrodzonym produktem jest innowacyjna płyta Kronospan MDF Plus Extra.

Kronospan otrzymał nagrodę dziennika Rzeczpospolita w konkursie Orły Eksportu w województwie zachodniopomorskim w kategorii Innowacyjny Produkt Eksportowy. Nagrodzonym produktem jest innowacyjna płyta Kronospan MDF Plus Extra. Kronospan do konkursu Orły Eksportu zgłosił swój produkt specjalny, którego zastosowanie i funkcje będą prezentowane już wkrótce w nowo budowanym centrum szkoleniowo – ekspozycyjnym przy ul. Pilskiej. 

Płyta meblowa MDF-Plus Extra jest produktem eksportowym Kronospan najwyższej jakości. Zaspokaja wymagania wyrafinowanych klientów na całym świecie. Została wyprodukowana w odpowiedzi na potrzeby rynku. Projektanci i technolodzy Kronospan stworzyli produkt, który spełnia wysokie wymagania klientów, którzy frezują, lakierują i oklejają MDF bardzo cienkimi foliami. Realizacja tego projektu została przeprowadzona w zakładzie Kronospan Szczecinek, którego specjaliści posiadają ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji płyt MDF. Nieustannie pracują nad udoskonalaniem produktu oraz nad wprowadzaniem innowacji, będących odpowiedzią na wysokie potrzeby klientów rynków międzynarodowych, zarówno w kwestiach technologicznych, parametrów, jak i dekorów. 

Surowiec drzewny, stosowany do produkcji MDF-Plus Extra charakteryzuje się wysoką jakością i stabilnością. Pochodzi wyłącznie z drewna certyfikowanego. Powierzchnia płyty posiada niezwykle gładką powierzchnię - porównywalną do szyby. 

Jak powiedział Członek Zarządu Kronospan Szczecinek, Krzysztof Aleksandrowicz, odbierając nagrodę z rąk Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza: „Nieustannie pracujemy nad wprowadzaniem innowacji, nad udoskonalaniem naszych technologii i produktów. To nasz priorytet. Sukcesy, jakie osiągamy są możliwe dzięki temu, że działamy w ramach międzynarodowej grupy Kronospan i korzystamy z jej bogatego know - how.” 

Kronospan prowadzi również działania, związane z rozwojem branży drzewnej oraz edukacją specjalistów. Buduje w Szczecinku nowoczesne centrum szkoleniowo – ekspozycyjne, utworzył klaster meblowy, z inicjatywy i przy patronacie Kronospan powstaje w Szczecinku zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej, firma jest też patronem klasy o profilu drzewnym w Zespole Szkół Technicznych.
Grupa Kronospan jest obecna w wielu krajach. Prowadzi produkcję płyt drewnopochodnych w ponad 40 zakładach na całym świecie, ale jeśli chodzi o eksport, najważniejszy dla firmy jest rynek europejski. Innowacyjność technologii i produktów to sprawy kluczowe dla Kronospan. 

Krzysztof Aleksandrowicz dodaje: „Jesteśmy przekonani, że tylko nieustanny rozwój i innowacje są motorem rozwoju. Robimy to wszystko, ponieważ dla nas priorytetem są nasi klienci. Pracujemy nad udoskonaleniem serwisu, aby klienci otrzymywali produkty najwyższej jakości w możliwie najkrótszym czasie.” 

Obecnie wielki sukces branży meblarskiej meblarskiej wynika ze współpracy z branżą drzewną. Meblarstwo może liczyć na wysokiej jakości materiały i komponenty do produkcji mebli, ma też dostęp do najnowszych technologii. Kronospan ma w tym swój bardzo poważny udział – co czwarty mebel w Polsce jest wyprodukowany z najwyższej jakości płyt Kronospan.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kronospan prowadzi unikatowy uniwersytet dziecięcy

temu

Jest wiele sposobów prowadzenia biznesu. Można koncentrować się wyłącznie na rozwoju firmy i zwiększaniu zysków, ale można też prowadzić produkcję w oparciu o zrównoważony rozwój. Peter Kaindl - właściciel Kronospanu - dbając o rozwój firmy, troszczy się także o otoczenie i edukację dzieci. Dowodem na poparcie tej tezy jest kolejny z wielu projektów, prowadzonych przez firmę: KUDiM – Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.
Kronospan ponownie sponsorem Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

temu

W dniach 7-9 września odbędzie się siódma edycja Małego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja - imprezy towarzyszącej 14. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w Koszalinie. Po raz kolejny sponsorem wydarzenia został Kronospan, od lat wspierający działani
UTWS znacząco poprawi powietrze

temu

W szczecineckim zakładzie Kronospan budowa supernowoczesnej, wydajnej instalacji UTWS, która zredukuje pylenie o ponad 90% i zniweluje uciążliwy zapach, trwa w najlepsze, jednakże, biorąc pod uwagę skalę inwestycji, niektórzy dostawcy są w stanie dostarczyć zamówione ele
Kronospan sponsorem strategicznym festiwalu balonowego

temu

Już po raz ósmy odbył się w Szczecinku Festiwal Balonowy o memoriał Kurta Hummela, którego i tym razem strategicznym sponsorem był Kronospan. Tegoroczna edycja przyciągnęła aż 56 załóg z różnych stron świata. Uczestnicy pochodzili z Niemiec, Polski, Francji, Stanów Zjedn

Wsparcie dla najuboższych 

Kronospan od lat wspiera najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta i powiatu. Tym razem, w Roku Miłosierdzia Bożego, przekazał dodatkowe środki Caritasowi.