Kronospan ponownie sponsorem Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja
Kopiuj tekst

Kronospan ponownie sponsorem Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

sesja_fot_zrodlo_integracjatyija_pl.png

W dniach 7-9 września odbędzie się siódma edycja Małego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja - imprezy towarzyszącej 14. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w Koszalinie. Po raz kolejny sponsorem wydarzenia został Kronospan, od lat wspierający działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

W tym roku myśl przewodnia wydarzenia brzmi: Życie można zacząć wiele razy. Choć co roku hasło festiwalu się zmienia, idea przedsięwzięcia pozostaje taka sama. Celem jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych z ludźmi zdrowymi. Temat niepełnosprawności coraz częściej akcentuje się w mediach, kulturze, sztuce oraz przestrzeni społecznej. Integracja Ty i Ja to okazja do refleksji nad potrzebami i formami pomocy dla chorych.

Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje. Odbędą się koncerty, recitale, pokazy taneczne oraz przedstawienia z udziałem osób niepełnosprawnych. Na placu przed szczecineckim ratuszem będzie można zakupić ręcznie wykonane przedmioty ceramiczne i wiklinowe, a także różne ozdoby. Integracja odbywa się jednak przede wszystkim przez sztukę filmową. Zaprezentowane zostaną filmy, biorące udział w konkursie festiwalowym.

Małe festiwale Integracja Ty i Ja organizowane są w ponad trzydziestu miejscowościach, w poprzednich edycjach również poza granicami Polski. Przez lata festiwal zyskał wielu sympatyków, a liczba uczestników stale się powiększa. Organizacja wydarzenia to doskonała okazja do współpracy z fundacjami i stowarzyszeniami, działającymi na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym.

 Odpowiadając na potrzeby lokalnej społeczności, Kronospan od lat aktywnie włącza się w pomoc potrzebującym. Dzięki temu wielu niepełnosprawnych zyskało szansę  zaprezentowania swoich umiejętności i talentów artystycznych. Jednak najważniejszym celem festiwalu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu. 
Powiązane artykuły
Kronospan wspiera festiwal balonowy

temu

Międzynarodowy Festiwal Balonowy w Szczecinku - jedno z najpopularniejszych wydarzeń dla mieszkańców - nie mógłby się odbyć bez wsparcia Kronospanu.
Kronospan prowadzi unikatowy uniwersytet dziecięcy

temu

Jest wiele sposobów prowadzenia biznesu. Można koncentrować się wyłącznie na rozwoju firmy i zwiększaniu zysków, ale można też prowadzić produkcję w oparciu o zrównoważony rozwój. Peter Kaindl - właściciel Kronospanu - dbając o rozwój firmy, troszczy się także o otoczenie i edukację dzieci. Dowodem na poparcie tej tezy jest kolejny z wielu projektów, prowadzonych przez firmę: KUDiM – Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.
Przyszli technolodzy drewna i kierowcy pod patronatem Kronospanu

temu

W Zespole Szkół Technicznych pod opiekuńczymi skrzydłami Kronospanu kształci się już 160 uczniów. Podczas uroczystego ślubowania pierwszoklasiści z kierunków: technologia drewna oraz kierowca mechanik otrzymali od patrona pomoce naukowe w postaci tabletów.
Kronospan pomaga przełamywać bariery

temu

Kronospan po raz kolejny wsparł Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, którego 15. edycja odbyła się 4-8 września br. Co roku odbywa się on w Koszalinie, Szczecinku oraz w kilkudziesięciu miastach w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.