Kronospan ponownie sponsorem Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

Kronospan ponownie sponsorem Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

Opublikowany

sesja_fot_zrodlo_integracjatyija_pl.png

W dniach 7-9 września odbędzie się siódma edycja Małego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja - imprezy towarzyszącej 14. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w Koszalinie. Po raz kolejny sponsorem wydarzenia został Kronospan, od lat wspierający działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

W tym roku myśl przewodnia wydarzenia brzmi: Życie można zacząć wiele razy. Choć co roku hasło festiwalu się zmienia, idea przedsięwzięcia pozostaje taka sama. Celem jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych z ludźmi zdrowymi. Temat niepełnosprawności coraz częściej akcentuje się w mediach, kulturze, sztuce oraz przestrzeni społecznej. Integracja Ty i Ja to okazja do refleksji nad potrzebami i formami pomocy dla chorych.

Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje. Odbędą się koncerty, recitale, pokazy taneczne oraz przedstawienia z udziałem osób niepełnosprawnych. Na placu przed szczecineckim ratuszem będzie można zakupić ręcznie wykonane przedmioty ceramiczne i wiklinowe, a także różne ozdoby. Integracja odbywa się jednak przede wszystkim przez sztukę filmową. Zaprezentowane zostaną filmy, biorące udział w konkursie festiwalowym.

Małe festiwale Integracja Ty i Ja organizowane są w ponad trzydziestu miejscowościach, w poprzednich edycjach również poza granicami Polski. Przez lata festiwal zyskał wielu sympatyków, a liczba uczestników stale się powiększa. Organizacja wydarzenia to doskonała okazja do współpracy z fundacjami i stowarzyszeniami, działającymi na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym.

 Odpowiadając na potrzeby lokalnej społeczności, Kronospan od lat aktywnie włącza się w pomoc potrzebującym. Dzięki temu wielu niepełnosprawnych zyskało szansę  zaprezentowania swoich umiejętności i talentów artystycznych. Jednak najważniejszym celem festiwalu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kronospan prowadzi unikatowy uniwersytet dziecięcy

temu

Jest wiele sposobów prowadzenia biznesu. Można koncentrować się wyłącznie na rozwoju firmy i zwiększaniu zysków, ale można też prowadzić produkcję w oparciu o zrównoważony rozwój. Peter Kaindl - właściciel Kronospanu - dbając o rozwój firmy, troszczy się także o otoczenie i edukację dzieci. Dowodem na poparcie tej tezy jest kolejny z wielu projektów, prowadzonych przez firmę: KUDiM – Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.
Studenci uczyli się robić meble w Kronospan Design Factory

temu

Kronospan zaprosił studentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na dwudniowe szkolenie. W czasie zajęć poznawali oni produkty firmy oraz samodzielnie zaprojektowali i wykonali, z podarowanych przez firmę płyt, meble dla własnej uczelni.
UTWS znacząco poprawi powietrze

temu

W szczecineckim zakładzie Kronospan budowa supernowoczesnej, wydajnej instalacji UTWS, która zredukuje pylenie o ponad 90% i zniweluje uciążliwy zapach, trwa w najlepsze, jednakże, biorąc pod uwagę skalę inwestycji, niektórzy dostawcy są w stanie dostarczyć zamówione ele
Kronospan sponsorem strategicznym festiwalu balonowego

temu

Już po raz ósmy odbył się w Szczecinku Festiwal Balonowy o memoriał Kurta Hummela, którego i tym razem strategicznym sponsorem był Kronospan. Tegoroczna edycja przyciągnęła aż 56 załóg z różnych stron świata. Uczestnicy pochodzili z Niemiec, Polski, Francji, Stanów Zjedn

Kronospan oraz InfoTEC CNC rozwijają kreatywność studentów

Nową formułą, która towarzyszyła tegorocznym targom DREMA w Poznaniu była STREFA DESIGNU - wspólna inicjatywa, zrealizowana przez Kronospan, Politechnikę Koszalińską oraz InfoTEC INKUBATOR.