Kronospan ponownie sponsorem Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

Kronospan ponownie sponsorem Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

Opublikowany

sesja_fot_zrodlo_integracjatyija_pl.png

W dniach 7-9 września odbędzie się siódma edycja Małego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja - imprezy towarzyszącej 14. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w Koszalinie. Po raz kolejny sponsorem wydarzenia został Kronospan, od lat wspierający działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

W tym roku myśl przewodnia wydarzenia brzmi: Życie można zacząć wiele razy. Choć co roku hasło festiwalu się zmienia, idea przedsięwzięcia pozostaje taka sama. Celem jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych z ludźmi zdrowymi. Temat niepełnosprawności coraz częściej akcentuje się w mediach, kulturze, sztuce oraz przestrzeni społecznej. Integracja Ty i Ja to okazja do refleksji nad potrzebami i formami pomocy dla chorych.

Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje. Odbędą się koncerty, recitale, pokazy taneczne oraz przedstawienia z udziałem osób niepełnosprawnych. Na placu przed szczecineckim ratuszem będzie można zakupić ręcznie wykonane przedmioty ceramiczne i wiklinowe, a także różne ozdoby. Integracja odbywa się jednak przede wszystkim przez sztukę filmową. Zaprezentowane zostaną filmy, biorące udział w konkursie festiwalowym.

Małe festiwale Integracja Ty i Ja organizowane są w ponad trzydziestu miejscowościach, w poprzednich edycjach również poza granicami Polski. Przez lata festiwal zyskał wielu sympatyków, a liczba uczestników stale się powiększa. Organizacja wydarzenia to doskonała okazja do współpracy z fundacjami i stowarzyszeniami, działającymi na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym.

 Odpowiadając na potrzeby lokalnej społeczności, Kronospan od lat aktywnie włącza się w pomoc potrzebującym. Dzięki temu wielu niepełnosprawnych zyskało szansę  zaprezentowania swoich umiejętności i talentów artystycznych. Jednak najważniejszym celem festiwalu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu. 

Kopiuj tekst

Udostępnij