„Mój starszy kolega zrobił mi zabawkę” - rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.
„Mój starszy kolega zrobił mi zabawkę” - rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

„Mój starszy kolega zrobił mi zabawkę” - rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

Opublikowany

Konkurs realizowany w ramach działań Akademii Recyklingu Kronospan.

Kronospan od 2015 roku prowadzi kampanię informacyjno - edukacyjną na temat recyklingu drewna poużytkowego, realizuje też proekologiczne działania w ramach Akademii Recyklingu Kronospan. W dniu dzisiejszym nastąpiło rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie „Mój starszy kolega zrobił mi zabawkę”.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Szczecinka i Białego Boru. Autorzy zwycięskich prac otrzymali od organizatora atrakcyjne nagrody rzeczowe: rowery, komputerowe dyski pamięci oraz półroczne karnety na basen, siłownię i ściankę wspinaczkową. Dodatkową nagrodę w postaci rzutnika multimedialnego otrzymała także szkoła, z której wywodzi się drużyna, zajmująca pierwsze miejsce.
Lista laureatów: 

I MIEJSCE:
Gimnazjum nr 4 przy ośrodku szkolno-wychowawczym im. reklama Jana Brzechwy w Szczecinku (ciężarówka z drewnem recyklingowym).
II MIEJSCE:
Zespół Szkół im. Oskara Langego z Białego Boru (samochód z przyczepą).
III MIEJSCE:
Gimnazjum nr 2 w Szczecinku (domino).

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych, proekologicznych zachowań oraz upowszechnianie dobrych praktyk, służących ochronie środowiska poprzez wykorzystywanie drewna poużytkowego, a także promowanie idei recyklingu. Konkurs jest jednym z wielu działań, prowadzonych w ramach Akademii Recyklingu Kronospan, będącej częścią kampanii informacyjno – edukacyjnej na temat recyklingu drewna poużytkowego.
Zadaniem konkursowym było wykonanie bezpiecznej, kreatywnej zabawki dla przedszkolaków. Wszystkie zespoły, biorące udział w konkursie, otrzymały od Kronospan identyczne drewniane pakiety drewna recyklingowego. Uczniowie mieli półtora miesiąca na wyprodukowanie zabawek. Technika oraz rodzaj zabawki był dowolny, organizatorzy liczyli na kreatywność uczestników. Prace zostały poddane ocenie jury, w skład którego weszli przedstawiciele Starostwa Powiatu Szczecineckiego, Urzędu Miasta w Szczecinku, PGK oraz Kronospan. 

Kronospan zapowiada już następny konkurs - „Szczecinek w miniaturze” – tym razem będzie skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ideą konkursu jest nie tylko promowanie ekologii, ale i naszego urokliwego miasta. Organizator liczy na to, że wysoki poziom prac będzie zaczątkiem niepowtarzalnej wystawy miniatur najpiękniejszych szczecineckich budynków.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

recyk1.jpg

grafika | 143 KB

Pobierz
recyk2.jpg

grafika | 168 KB

Pobierz