Nagrody dla mieszkańców od Kronospanu
Nagrody dla mieszkańców od Kronospanu

Nagrody dla mieszkańców od Kronospanu

Opublikowany

Kilka tygodni temu Kronospan po raz kolejny zaprosił do siebie szczecinecczan. Licznie przybyli mieszkańcy zwiedzili zakład oraz nowo wybudowane centrum szkoleniowo – ekspozycyjne, Kronospan Design Center. Mieli także okazję wziąć udział w konkursie gospodarza. Dzisiaj nastąpiło wręczenie atrakcyjnych nagród – talonów na rowery.


Kilka tygodni temu Kronospan po raz kolejny zaprosił do siebie szczecinecczan. Licznie przybyli mieszkańcy zwiedzili zakład oraz nowo wybudowane centrum szkoleniowo – ekspozycyjne, Kronospan Design Center. Mieli także okazję wziąć udział w konkursie gospodarza. Dzisiaj nastąpiło wręczenie atrakcyjnych nagród – talonów na rowery.

Na konkurs „Z sąsiedzką wizytą w Kronospan”, ogłoszony w czasie dnia otwartego, wpłynęło kilkanaście prac. Zarówno forma, technika wykonania, jak i wiek uczestników były dowolne. Mieszkańcy chętnie dzielili się swoimi refleksjami na temat wizyty w zakładzie. Jury, składające się z przedstawicieli organizatora, wytypowało, zgodnie z zapowiedzią, dwie najlepsze prace. Nagrody, w postaci talonów na rowery, przyznano za pracę opisową z rysunkiem, którą wykonała 13-letnia Klara oraz za pracę opisową z piękną grafiką, przedstawiającą zakład Kronospan, wykonaną przez dorosłego mieszkańca Szczecinka.

W czasie dnia otwartego Kronospan, jak zwykle, zatroszczył się o swoich gości, wśród których byli także pracownicy firmy z rodzinami. Wszyscy mieli zapewnioną profesjonalną, życzliwą opiekę pracowników, pełniących role przewodników, poczęstunek oraz napoje. Od wczesnych godzin porannych grupy dzieci i dorosłych zwiedzały hale produkcyjne, teren zakładu oraz Kronospan Design Center – centrum szkoleniowo – wystawiennicze, w całości zbudowane z produktów firmy. Specjalnie wyznaczeni, doświadczeni specjaliści opowiadali gościom o produkcji, recyklingu, działaniach proedukacyjnych i prośrodowiskowych przedsiębiorstwa oraz cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania.

O procesie produkcji płyt drewnopochodnych z drewna recyklingowego barwnie i z pasją opowiadał Kierownik Wydziału Płyty Wiórowej, Zbigniew Stefaniak. Każdy mógł zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć drewna, które zostanie przerobione na doskonałej jakości płytę meblarską. Jak mówił Z. Stefaniak, dzięki pozyskiwaniu czystych odpadów drzewnych (m.in. palet) zostaje zaoszczędzonych mnóstwo lasów.

W Kronospan Design Center, w ogromnych, gustownie urządzonych halach gościom zaprezentowano najwyższej jakości produkty Kronospan, m.in. najnowszą kolekcję Kronospan Trendy 16/17.

Olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających cieszył się rozsuwany, piętrowy, wyposażony dom mieszkalny o powierzchni 300 m2. Został wybudowany w technologii pasywnej, całkowicie z produktów Kronospan. Dom jest umiejscowiony w głównej hali ekspozycyjnej.

Po prezentacjach produktowych zwiedzającym zaprezentowano, na czym polega najnowsza modernizacja zakładu, będąca w trakcie finansowania – UTWS – instalacja, której głównym zadaniem jest oczyszczenie gazów odlotowych z suszarni linii produkcyjnej płyty wiórowej. Instalacja zostanie wybudowana kosztem ponad 80 mln złotych. Będzie wyposażona w najnowocześniejszy elektrofiltr i cały system urządzeń, działających w systemie zamkniętym. Jej uruchomienie przełoży się zdecydowanie na poprawę stanu powietrza.

Kronospan zadbał również o aspekt, związany z zatrudnieniem pracowników. Pracownicy Działu Personalnego wyjaśniali wszelkie kwestie, związane z rekrutacją. Zainteresowani uzyskali odpowiedzi na wszelkie pytania, dotyczące stabilnej pracy w zakładzie.

Dodatkowo przedstawiono warunki rekrutacji na studia na zamiejscowym Wydziale Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku. To wspólny projekt Kronospan, Politechniki Koszalińskiej, miasta i powiatu. Wyrazem wsparcia Kronospan dla kształcenia zawodowego jest także patronat, jakim firma objęła klasę o kierunku technologia drewna w Zespole Szkół Technicznych.

Kronospan dziękuje wszystkim, obecnym na dniu otwartym, Mieszkańcom Szczecinka, za przyjęcie zaproszenia do odwiedzenia zakładu. To dla nas prawdziwa radość i zaszczyt. Z przyjemnością będziemy Państwa gościć ponownie. Szczególne podziękowania firma składa uczestnikom konkursu „Z sąsiedzką wizytą w Kronospan”.

Kronospan zaprasza również do wynajmowania powierzchni w Kronospan Design Center na różnego rodzaju wydarzenia. Kontakt pod nr tel.: 94 37 30 100 lub na adres email: kancelaria.szczecinek@kronospan.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

konkurs_wreczenie_nagrod_Andrzej__abski.jpg

grafika | 827 KB

Pobierz
konkurs_wreczenie_nagrod.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
fabryka_konkurs.jpg

grafika | 302 KB

Pobierz
konkurs_praca_Klara_Dymecka.jpg

grafika | 1,69 MB

Pobierz
konkurs_wreczenie_nagrod_Klara_Dymecka.jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz