Indeksy dla studentów Wydziału Przemysłu Drzewnego w Szczecinku
Kopiuj tekst

Pod patronatem Kronospan

Indeksy dla studentów Wydziału Przemysłu Drzewnego w Szczecinku

Dzięki inicjatywie i pod patronatem Kronospan, we współpracy z Politechniką Koszalińską, władzami miasta i powiatu oraz Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego rok temu utworzono w Szczecinku Zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej (WPD). Dzisiaj kształci się na nim ponad 80 studentów, którzy nie muszą wyjeżdżać z rodzinnego miasta, aby zdobyć bardzo dobre, cenione na rynku pracy wykształcenie.

_DSC2599 (800x479).jpg
W połowie października w hali głównej Kronospan Design Center odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Wzięły w niej udział władze uczelni, zarząd i kadra kierownicza firmy Kronospan, wśród której znaleźli się także wykładowcy przedmiotów praktycznych, przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz studenci I i II roku.
_DSC2603 (603x800).jpg
- W październiku minionego roku mieliśmy to szczęście, że uruchomiliśmy pierwszy rok studiów. Ideą utworzenia Wydziału Przemysłu Drzewnego był rozwój sektora drzewno - meblarskiego oraz zastosowania w nim technologii wytwarzania i obróbki opartych o zautomatyzowane linie technologiczne. Przyczynkiem powstania wydziału było zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę techniczną, przygotowaną do rozwiązywania zadań, związanych z obsługą i utrzymaniem tych linii technologicznych, umiejętnością projektowania z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komputerowych oraz dogłębną znajomością procesów i maszyn, związanych z przetwórstwem drzewnym – powiedział Dziekan WPD, prof. nadzw. dr hab. inż. Dariusz Tomkiewicz. Przedstawił słuchaczom także kierunki, na których studenci mogą poszerzać swoją wiedzę oraz podsumował pierwszy rok funkcjonowania wydziału.
_DSC2702 (533x800).jpg
Głos podczas uroczystości zabrał także Rektor Politechniki Koszalińskiej, prof. dr hab. inż. Tadeusz Bohdal: - Wydział zamiejscowy powstał właściwie na zamówienie. To firma Kronospan oraz władze samorządowe miasta i powiatu miały tak świetny pomysł, że wystąpiły do naszej uczelni z wnioskiem o utworzenie tego wydziału, za co bardzo serdecznie dziękuję.
_DSC2714 (533x800).jpg
Świeżo upieczonym studentom złożył życzenia Członek Zarządu Kronospan Szczecinek, Krzysztof Aleksandrowicz: - Czekamy z niecierpliwością na absolwentów i mam nadzieję, że zajmiecie miejsca starszych menadżerów, kierowników i specjalistów, którzy są jakże potrzebni temu regionowi. Ten rozwój to właśnie ludzie. Firma to nie jest podmiot bezosobowy. Tworzą ją zawsze ludzie. Korzystajcie z tego, co możemy wam zaoferować, bądźcie aktywni. Zapewniam, że na pewno otrzymacie nasze wsparcie.
_DSC2737 (800x548).jpg
- Jestem bardzo dumny z tego, że doczekałem się nobilitacji miasta i utworzenia wydziału zamiejscowego studiów dziennych. Nie musimy być wcale prowincją z tego powodu, że żyjemy w mniejszym mieście. Mam nadzieję, że zarówno wy, jak i wasi następcy w najbliższych latach udowodnicie to, że Szczecinek nie jest prowincją. Jest po prostu mniejszym ośrodkiem, teraz również ośrodkiem akademickim. Życzę, aby wam się na tej „prowincji” w Szczecinku naprawdę dobrze wiodło, żebyście byli zadowoleni z poziomu studiowania, z atmosfery, jaka panuje w mieście. Żebyście korzystali z całego otoczenia okołobiznesowego. Z tego, że można tu również bardzo sympatycznie wypoczywać. Poznajcie Szczecinek, integrujcie się z nim, a później, po zakończeniu studiów w naszym mieście, zostańcie i miejcie wiele satysfakcji z pracy, którą tutaj znajdziecie – zwrócił się do studentów Burmistrz Miasta Szczecinek, Jerzy Hardie - Douglas.
_DSC2679 (800x582).jpg
Młodzi ludzie złożyli uroczyste ślubowanie oraz odebrali indeksy z rąk Dziekana prof. nadzw. dr hab. inż. Dariusza Tomkiewicza i Prodziekana, dr inż. Sławomira Nagnajewicza, a tym samym zostali oficjalnie przyjęci w poczet studentów Politechniki Koszalińskiej. Otrzymali także upominki od swojego patrona. Odśpiewanie „Gaudeamus Igitur” oraz wykład inauguracyjny na temat identyfikacji zabytkowych mebli dr inż. Julii Lange zwieńczyły poniedziałkową uroczystość.

_DSC2595 (800x533).jpg
Wśród zaproszonych gości na inauguracji nie zabrakło także Joanny Jodłowskiej - Członka Zarządu Kronospan Szczecinek, Joanny Szremskiej – Dyrektor Personalnej Kronospan, Kanclerza Politechniki Koszalińskiej, Artura Wezgraja, Prezesa Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Mirosława Kamińskiego, Prezesa Wójta Gminy Szczecinek, Ryszarda Jasionasa, Rzecznika Starosty Szczecineckiego, Piotra Rozmusa czy Dyrektora ds. Badań i Rozwoju Kronospan, Michała Baka, który przedstawił interesująca prezentację na temat prowadzonych przez firmę działań z zakresu B+R.

Studia na WPD w Szczecinku są niezwykle atrakcyjne. Poza tym, że zapewniają wysokie kwalifikacje, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne przygotowanie do zawodu w doskonale rozwiniętych branżach: drzewnej i meblarskiej, obfitują także w dodatkowe benefity od Kronospanu - hojnego sponsora: wyjazdy zagraniczne, upominki, stypendia nawet do 500 zł miesięcznie. Nauka prowadzona jest zarówno w systemie dziennym, jak i zaocznym. Na żaków już od trzeciego semestru czeka coraz więcej godzin zajęć praktycznych. Z każdym kolejnym semestrem liczba godzin wzrasta. Będą oni także wyjeżdżać do innych krajów, gdzie na własne oczy zobaczą funkcjonowanie różnych zakładów - w zeszłym roku akademickim był to niemiecki Hannover.
_DSC2562 (800x520).jpg
_DSC2578 (800x472).jpg
_DSC2582 (800x533).jpg
_DSC2583 (800x464).jpg
_DSC2660 (800x533).jpg
_DSC2677 (800x454).jpg
_DSC2692 (800x533).jpg
_DSC2703 (800x570).jpg
_DSC2751 (800x521).jpg
_DSC2759 (800x533).jpg
_DSC2722 (800x533).jpg
_DSC2636 (800x346).jpg
_DSC2696 (533x800).jpg
_DSC2742 (800x533).jpg
_DSC2686 (533x800).jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.