Studenci uczyli się robić meble w Kronospan Design Factory
Kopiuj tekst

Studenci uczyli się robić meble w Kronospan Design Factory

Kronospan zaprosił studentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na dwudniowe szkolenie. W czasie zajęć poznawali oni produkty firmy oraz samodzielnie zaprojektowali i wykonali, z podarowanych przez firmę płyt, meble dla własnej uczelni.

W szkoleniu, które odbyło się w Kronospan Design Center, wzięło udział 33 studentów i 5 wykładowców Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
IMG_5078 (1024x768).jpg
Kronospan przygotował atrakcyjny program szkoleniowy, podzielony na wykłady i część warsztatową. Goście zapoznali się z trendami i nowościami produktowymi firmy, zaś w czasie warsztatów studenci, podzieleni na kilkuosobowe grupy, pod czujnym okiem wykładowców i specjalistów zaprojektowali z płyt, ofiarowanych przez Kronospan, meble, które zastąpią dotychczasowe, stare sprzęty w jednym z korytarzy uniwersyteckich.
IMG_5015 (1024x768).jpg
Meble zostały wykonane w Kronospan Design Factory - ultranowoczesnej linii produkcji mebli InfoTec CNC. Dodatkowe, niezbędne materiały na warsztaty, takie, jak: obrzeża i inne akcesoria do mebli, dostarczyły firmy: Hranipex, InfoTEC, BSP BracketSystem, Leitz oraz DPS.
IMG_5069 (1024x798).jpg

- W czasie warsztatów w Kronospan Design Factory przerabiamy płyty na najnowocześniejszych w świecie maszynach od samego początku, kiedy płyta wjeżdża do klienta do momentu, kiedy otrzymujemy gotowy mebel. W krótkim czasie jesteśmy tu w stanie skutecznie przeszkolić dużą grupę. Każdy może dotknąć naszego produktu, zobaczyć jakość obróbki. To jest właśnie to praktyczne szkolenie. O ile wiem, żadna inna firma konkurencyjna nie jest w stanie zagwarantować tego swoim klientom.

- mówi Dariusz Wieczorkiewicz, Dyrektor Sprzedaży Kronospan Szczecinek

IMG_5079 (1024x768).jpg
Kronospan regularnie prowadzi szkolenia zarówno dla klientów, jak i studentów ze współpracujących z firmą uczelni. To jedno z wielu bardzo dobrze odbieranych działań na rzecz rozwoju branży drzewnej i meblarskiej. Pomaga także firmie w pozyskaniu wartościowych, dobrze wykształconych specjalistów.
IMG_5061 (1024x736).jpg
Uniwersytet Przyrodniczy to już kolejna placówka edukacyjna, z którą Kronospan nawiązał współpracę, przynoszącą korzyści społeczne. Jednym z działań w ramach CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu, były meble dla domu dziecka, wykonane przez studentów na tegorocznych targach Drema w Poznaniu, w Strefie Designu - wspólnej inicjatywie Kronospanu, Politechniki Koszalińskiej oraz InfoTEC INKUBATOR.

Kronospan patronuje także Zamiejscowemu Wydziałowi Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku. Kształci się na nim obecnie ponad 80 przyszłych inżynierów, którzy znajdą zatrudnienie w przemyśle drzewnym.

Firma jest także patronem kilku klas patronackich w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku: klasy o profilu drzewnym oraz dwóch klas mechanika/kierowcy C+E. We wszystkich klasach pod patronatem Kronospanu w ZST uczy się obecnie 100 uczniów.
IMG_5091 (1024x598).jpg
IMG_5089 (1024x763).jpg
IMG_5058 (1024x845).jpg
IMG_5033 (1024x817).jpg
IMG_5040 (1024x816).jpg
Powiązane artykuły
Indeksy dla studentów Wydziału Przemysłu Drzewnego w Szczecinku

Dzięki inicjatywie i pod patronatem Kronospan, we współpracy z Politechniką Koszalińską, władzami miasta i powiatu oraz Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego rok temu utworzono w Szczecinku Zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej (WPD). Dzisiaj kształci się na nim ponad 80 studentów, którzy nie muszą wyjeżdżać z rodzinnego miasta, aby zdobyć bardzo dobre, cenione na rynku pracy wykształcenie.
Trzeci rok Wydziału Przemysłu Drzewnego

Już po raz trzeci w Kronospan Design Center rozbrzmiało dostojne Gaudeamus igitur. Rozpoczął się kolejny rok akademicki pod troskliwą kuratelą Kronospanu. Wydział powstał z inicjatywy firmy, na mocy porozumienia, zawartego pomiędzy Politechniką Koszalińską, Kronospanem,
Kronospan prowadzi unikatowy uniwersytet dziecięcy

Jest wiele sposobów prowadzenia biznesu. Można koncentrować się wyłącznie na rozwoju firmy i zwiększaniu zysków, ale można też prowadzić produkcję w oparciu o zrównoważony rozwój. Peter Kaindl - właściciel Kronospanu - dbając o rozwój firmy, troszczy się także o otoczenie i edukację dzieci. Dowodem na poparcie tej tezy jest kolejny z wielu projektów, prowadzonych przez firmę: KUDiM – Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.
Design i innowacje w Kronospan Design Center

Kronospan w październiku po raz kolejny był organizatorem szkolenia, skierowanego do specjalistów z branży meblarskiej. Kolejne tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Nowoczesny design i innowacje w meblarstwie”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.