Trzeci rok Wydziału Przemysłu Drzewnego
Trzeci rok Wydziału Przemysłu Drzewnego
Kopiuj tekst

Pod patronatem Kronospanu

Trzeci rok Wydziału Przemysłu Drzewnego

Już po raz trzeci w Kronospan Design Center rozbrzmiało dostojne Gaudeamus igitur. Rozpoczął się kolejny rok akademicki pod troskliwą kuratelą Kronospanu. Wydział powstał z inicjatywy firmy, na mocy porozumienia, zawartego pomiędzy Politechniką Koszalińską, Kronospanem, Powiatem Szczecineckim oraz Miastem Szczecinek.

_DSC6826.JPG
Podczas uroczystej inauguracji parafowano list intencyjny pomiędzy Zespołem Szkół Technicznych, w którym także znajdują się klasy patronackie firmy, Polityką Koszalińską i Kronospanem w zakresie wspierania rozwoju oraz promocji kształcenia zawodowego.
_DSC6837.JPG
W liście intencyjnym zapisano, iż ZST udostępni swoje pracownie na potrzeby prowadzenia  zajęć laboratoryjnych i ćwiczeń dla studentów Wydziału Przemysłu Drzewnego. Z kolei uczelnia zaproponuje uczniom szkoły wykłady, laboratoria i ćwiczenia. Kronospan natomiast udzieli pomocy w działaniach marketingowych oraz dofinansuje kursy, szkolenia oraz zakup materiałów i baz dydaktycznych.
_DSC6840.JPG
Jak powiedział Starosta Szczecinecki, Krzysztof Lis: - Trzeba (…) sobie jasno powiedzieć, że gdyby nie firma Kronospan, polityka właściciela i zarządu spółki, to ten wydział nie zafunkcjonowałby w naszym mieście. I za to należy im się duży szacunek i wdzięczność (…)
W czasie wydarzenia odbyła się uroczysta immatrykulacja. Studenci złożyli ślubowanie i odebrali indeksy z rąk  dziekana, Dariusza Tomkiewicza i rektora, prof. dr hab. inż. Tadeusza Bohdala.
_DSC6847.JPG
Studia na WPD Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku to dobry krok w przyszłość, zapewniają  bowiem wysokie kwalifikacje w świetnie rozwijających się branżach drzewnej i meblarskiej. Studenci otrzymują zarówno teoretyczne, jak i praktyczne przygotowanie do zawodu. Mogą także liczyć na benefity od Kronospanu - hojnego patrona: wyjazdy zagraniczne, upominki oraz stypendia już od pierwszego roku. Nauka prowadzona jest zarówno w systemie dziennym, jak i zaocznym. Oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych żacy wyjeżdżają także do innych krajów, gdzie na własne oczy mają okazję zapoznania się z funkcjonowaniem różnych zakładów.
_DSC6877.JPG_DSC6864.JPG_DSC6856.JPG_DSC6869.JPG_DSC6900.JPG_DSC6911.JPG_DSC6890.JPG_DSC6888.JPG_DSC6914.JPG_DSC6922.JPG_DSC6931.JPG_DSC6805.JPG_DSC6802.JPG_DSC6800.JPG_DSC6935.JPG_DSC6806.JPG_DSC6840.JPG_DSC6834.JPG
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.