Polska zyskała pół miliona drzew!

Kronodrzewko po raz siedemnasty

Polska zyskała pół miliona drzew!

Kronospan po raz kolejny przeprowadził, wraz z kilkoma nadleśnictwami, akcję Kronodrzewko. To już siedemnasta edycja jednego z wielu działań firmy na rzecz środowiska. W tym roku, w pięciu miastach Polski, zasadzonych zostało aż 50 tysięcy sadzonek. Od początku jej istnienia w kraju przybyło nieomal pół miliona nowych drzew.

Sadzonki są każdorazowo dobierane przez leśników, z którymi prowadzone są nasadzenia, tak, aby ich odmiany jak najlepiej nadawały się do konkretnych warunków.

- Kronodrzewko to jedna z wielu proekologicznych akcji Kronospanu. Prowadzimy także Akademię Recyklingu Kronospan, wspólnie z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Manowie - program edukacji ekologicznej Eko Krono, w którym bierze udział 1000 dzieci ze szczecineckich szkół, realizujemy także program Myśl na zielono, w czasie którego uczniowie uczą się, na czym polega recykling i troska o środowisko. - mówi Joanna Jodłowska, Członek Zarządu Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. - W ramach programu Myśl na zielono, prowadzonym ze szkołą w Turowie, odbywa się m.in. zbiórka makulatury czy spektakl nt. ekologii. Dzieci za zbieranie makulatury otrzymują drzewka, które mogą samodzielnie posadzić. 

- Nie ma dwóch takich samych edycji Kronodrzewka - podkreśla Beata Rafało, rzecznik prasowy Kronospanu. – Podobnie, jak rok temu, nasadzenia rozpoczęły się rankiem jednocześnie w Leśnictwie Spore i w naszym pięknym mieście, nieopodal siedziby Starostwa Powiatowego w Szczecinku. 

Burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie – Douglas, Starosta Powiatu Szczecineckiego, Krzysztof Lis oraz Członek Zarządu Kronospan Szczecinek Sp. z o.o.,  Krzysztof Aleksandrowicz wraz z pracownikami PGK posadzili wzdłuż ulicy 28 Lutego ponad trzydzieści klonów kolumnowych. Drzewka trafiły akurat w to miejsce, ponieważ przed kilkunastoma dniami konieczne były wycięcie rosnących tu klonów.

W tegorocznej akcji sadzenia drzewek udział wzięło ponad 500 wolontariuszy i zaproszonych gości. To przede wszystkim pracownicy Kronospanu wraz z rodzinami oraz spore grono klientów i dostawców firmy, którzy także pojawili się ze swoimi bliskimi. Corocznie w gotowości do działania pojawiają się także szczecineccy uczniowie, miejscy i powiatowi samorządowcy, harcerze, a także leśnicy.

- Kronodrzewko, to nie tylko żmudna i ciężka praca przy nasadzeniach. Ważne jest dla nas także, aby poza walorami ekologicznymi i edukacyjnymi akcja integrowała pracowników z rodzinami oraz mieszkańców. W czasie tego wyjątkowego dnia łączymy przyjemne z pożytecznym, sadząc drzewa i bawiąc się z dziećmi w czasie proekologicznych gier i zabaw edukacyjnych. Stanowią one doskonałe uzupełnienie Kronodrzewka, a jednocześnie pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć jego cel i płynące z niego korzyści. – mówi Jakub Piniarski, HR Manager Kronospan Szczecinek.  - Siedemnaście lat temu mało kto przypuszczał, że akcja doczeka się takiego zasięgu. Dziś możemy już mówić o ogólnopolskiej, skoordynowanej akcji sadzenia drzew, które nie tylko pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, ale także upiększają nasz kraj. 

- Bardzo ważne jest dla nas, że Kronospan pomaga zmieniać wygląd miast, w których funkcjonujemy. Pragniemy, aby zmieniały się na lepsze. Dzięki temu, że w miastach pojawia się więcej zieleni - możemy dziś mówić otwarcie o tym, że stają się przyjaźniejsze i chętniej odwiedzane przez turystów - dodaje Dyrektor Aleksandrowicz.

Tegoroczna akcja odbyła się w Szczecinku, Mielcu, Strzelcach Opolskich, Pustkowie, Dobroszycach, Rudawie, Bielicach i Poznaniu. Kolejna już za rok.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.