Kronospan sponsorem strategicznym festiwalu balonowego

Kopiuj tekst

Kronospan sponsorem strategicznym festiwalu balonowego

Opublikowany

01.png

Już po raz ósmy odbył się w Szczecinku Festiwal Balonowy o memoriał Kurta Hummela, którego i tym razem strategicznym sponsorem był Kronospan. Tegoroczna edycja przyciągnęła aż 56 załóg z różnych stron świata. Uczestnicy pochodzili z Niemiec, Polski, Francji, Stanów Zjednoczonych, Holandii i Danii.

Trzy dni podniebnych rejsów stanowiły niecodzienną atrakcję dla mieszkańców Szczecinka. Oprócz tradycyjnych, wielobarwnych balonów nie zabrakło też tych o nietypowych kształtach. Pojawił się, znany już z wcześniejszych edycji festiwalu, balon-butelka. Nowością były balony w kształcie lalki Babette, dzbana i kota oraz, górujący nad nimi, 50-metrowy klaun sieci McDonalds.

Festiwal balonowy na stałe wpisał się w grafik wakacyjnych imprez m.in. dzięki owocnej współpracy między Kronospanem i władzami miasta. Aby zaakcentować rolę Kronospanu jako sponsora strategicznego, przedstawiciele Szczecinka zamówili balon promujący Szczecinecki Klaster Meblowy.

Oś festiwalu stanowiły: gra Pogoń za lisem i tradycyjne loty pokazowe. Formułę widowiska wzbogacono w tym roku o nową konkurencję. Splash or grab to zabawa, polegająca na ściągnięciu szarfy z trzymetrowego masztu umieszczonego na środku jeziora Trzesiecko. Załogi musiały jednak zachować ostrożność – dotknięcie tafli wody koszem groziło dyskwalifikacją. Najbardziej spektakularną częścią tegorocznej edycji była Nocna Gala Balonów. W pokazie, dyrygowanym przez Marcina Jaczewskiego, udział wzięło dwanaście załóg. Podświetlane w rytm muzyki balony zachwycały licznie zgromadzonych widzów.

Mimo kapryśnej lipcowej aury, udało się zrealizować program imprezy. Podczas festiwalu podziwiano rekordową liczbę balonów. Między innymi dzięki zaangażowaniu sponsora strategicznego – firmy Kronospan – tegoroczna edycja zakończyła się sukcesem.

Foto: Sławomir Włodarczyk
12.png
02.png
11.png
10.png
09.JPG
08.jpg
03.jpg
06.png
04.JPG
05.JPG
07.png

Kopiuj tekst

Udostępnij

Innowacyjny system ochrony powietrza

Kronospan Mielec rozpoczyna kolejny etap wdrożenia systemu urządzeń ochrony powietrza - UTWS. Zakończenie modernizacji planowane jest na koniec 2017 roku. Inwestycja znacząco zmniejszy oddziaływanie zakładu na otoczenie.
. W związku z pracami modernizacyjnymi na półt