Szczecinecki Klaster Meblowy

Kopiuj tekst

Szczecinecki Klaster Meblowy

Szczecinecki Klaster Meblowy

Opublikowany


20 września 2013 roku w Szczecinku podczas konferencji poświęconej perspektywom rozwoju branży drzewnej i  meblarskiej  doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy Urzędem Miasta Szczecinek, Starostwem Powiatowym, Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. i Kronospan Szczecinek Sp. z o.o., w sprawie podjęcia działań dotyczących budowy Szczecineckiego Klastra Meblowego. W ramach Szczecineckiego Klastra Meblowego realizowane są następujące zadania:
- wspieranie rozwoju sektora produkcji mebli,
- koordynowanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami,
- działanie na rzecz rozwoju innowacyjnych technologii w zakresie wytwarzania materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli oraz ich elementów,
- aktywizacja regionu województwa zachodniopomorskiego i jego okolic – w szczególności miasta Szczecinek – w obszarze zapewnienia optymalnych warunków dla inwestorów i producentów mebli,
- ubieganie się o dodatkową pomoc publiczną i dofinansowanie z programów unijnych, w celu zintensyfikowania rozwoju infrastruktury oraz współpracy pomiędzy członkami Klastra.
Szczecinecki Klaster Meblowy chce się intensywnie rozwijać i w perspektywie wystartować w konkursie o status Krajowego Klastra Kluczowego.

Krajowy Klaster Kluczowy (KKK) - to klaster o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej, identyfikowany na poziomie krajowym, m.in. w oparciu o kryteria dotyczące: masy krytycznej, potencjału rozwojowego i innowacyjnego, dotychczasowej i planowanej współpracy oraz doświadczenia i potencjału koordynatora.
Uzyskanie statusu KKK pozwoli ubiegać się nam o wsparcie na rozwój w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 - 2020.

Po więcej informacji na temat klastra zapraszamy na oficjalną stronę:
http://www.furniturecluster.pl/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Design i innowacje w Kronospan Design Center

temu

Kronospan w październiku po raz kolejny był organizatorem szkolenia, skierowanego do specjalistów z branży meblarskiej. Kolejne tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Nowoczesny design i innowacje w meblarstwie”.
Indeksy dla studentów Wydziału Przemysłu Drzewnego w Szczecinku

temu

Dzięki inicjatywie i pod patronatem Kronospan, we współpracy z Politechniką Koszalińską, władzami miasta i powiatu oraz Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego rok temu utworzono w Szczecinku Zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej (WPD). Dzisiaj kształci się na nim ponad 80 studentów, którzy nie muszą wyjeżdżać z rodzinnego miasta, aby zdobyć bardzo dobre, cenione na rynku pracy wykształcenie.
Kronospan prowadzi unikatowy uniwersytet dziecięcy

temu

Jest wiele sposobów prowadzenia biznesu. Można koncentrować się wyłącznie na rozwoju firmy i zwiększaniu zysków, ale można też prowadzić produkcję w oparciu o zrównoważony rozwój. Peter Kaindl - właściciel Kronospanu - dbając o rozwój firmy, troszczy się także o otoczenie i edukację dzieci. Dowodem na poparcie tej tezy jest kolejny z wielu projektów, prowadzonych przez firmę: KUDiM – Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.
Polska zyskała pół miliona drzew!

temu

Kronospan po raz kolejny przeprowadził, wraz z kilkoma nadleśnictwami, akcję Kronodrzewko. To już siedemnasta edycja jednego z wielu działań firmy na rzecz środowiska. W tym roku, w pięciu miastach Polski, zasadzonych zostało aż 50 tysięcy sadzonek. Od początku jej istnienia w kraju przybyło nieomal pół miliona nowych drzew.

Nagrody dla mieszkańców od Kronospanu

Kilka tygodni temu Kronospan po raz kolejny zaprosił do siebie szczecinecczan. Licznie przybyli mieszkańcy zwiedzili zakład oraz nowo wybudowane centrum szkoleniowo – ekspozycyjne, Kronospan Design Center. Mieli także okazję wziąć udział w konkursie gospodarza. Dzisiaj nastąpiło wręczenie atrakcyjnych nagród – talonów na rowery.