Szczecinecki Klaster Meblowy
Kopiuj tekst
Szczecinecki Klaster Meblowy

Szczecinecki Klaster Meblowy


20 września 2013 roku w Szczecinku podczas konferencji poświęconej perspektywom rozwoju branży drzewnej i  meblarskiej  doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy Urzędem Miasta Szczecinek, Starostwem Powiatowym, Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. i Kronospan Szczecinek Sp. z o.o., w sprawie podjęcia działań dotyczących budowy Szczecineckiego Klastra Meblowego. W ramach Szczecineckiego Klastra Meblowego realizowane są następujące zadania:
- wspieranie rozwoju sektora produkcji mebli,
- koordynowanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami,
- działanie na rzecz rozwoju innowacyjnych technologii w zakresie wytwarzania materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli oraz ich elementów,
- aktywizacja regionu województwa zachodniopomorskiego i jego okolic – w szczególności miasta Szczecinek – w obszarze zapewnienia optymalnych warunków dla inwestorów i producentów mebli,
- ubieganie się o dodatkową pomoc publiczną i dofinansowanie z programów unijnych, w celu zintensyfikowania rozwoju infrastruktury oraz współpracy pomiędzy członkami Klastra.
Szczecinecki Klaster Meblowy chce się intensywnie rozwijać i w perspektywie wystartować w konkursie o status Krajowego Klastra Kluczowego.

Krajowy Klaster Kluczowy (KKK) - to klaster o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej, identyfikowany na poziomie krajowym, m.in. w oparciu o kryteria dotyczące: masy krytycznej, potencjału rozwojowego i innowacyjnego, dotychczasowej i planowanej współpracy oraz doświadczenia i potencjału koordynatora.
Uzyskanie statusu KKK pozwoli ubiegać się nam o wsparcie na rozwój w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 - 2020.

Po więcej informacji na temat klastra zapraszamy na oficjalną stronę:
http://www.furniturecluster.pl/
Powiązane artykuły
Nowi producenci w klastrze meblowym

Kolejne firmy rozpoczęły działalność w Szczecineckim Klastrze Meblowym. W ubiegłym roku produkcję uruchomiła tu Firma Grześkowiak, stanowiąca jednocześnie setną Strefę Płyt Kronospanu w Polsce oraz niemiecka firma rodzinna BHK. W tym roku dołączyły jeszcze dwa polskie przedsiębiorstwa: Ancora i ABO.
Mali studenci ponownie w Szczecinku 

Nowy rok akademicki 2018/2019 na dobre zawitał do Szczecinka. Właśnie wystartowała kolejna edycja Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży (KUDiM) pod patronatem Firmy Kronospan Polska. Niemalże 250 małych studentów złożyło uroczyste ślubowanie i odśpiewało Gaudeam
Kronospan pomógł w remoncie zabytkowego Domu Pomocy Społecznej

Trwają prace remontowe w zabytkowym zamku, w którym ma swoją siedzibę Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży oraz Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie. Prowadzi go Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich w Zawadzkiem.
Podczas akcji Kronodrzewko zasadziliśmy kilka tysięcy drzew

20 października Kronospan Mielec zorganizował 18 edycję Kronodrzewka. Podczas akcji, która w tym roku odbyła się w wielu lokalizacjach Kronospan w całej Polsce, pracownicy firmy i ich goście posadzili 60 tysięcy drzewek.Tegoroczną edycję mieleckiego Kronodrzewka zorganiz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.