Nowi producenci w klastrze meblowym
Kopiuj tekst

Nowi producenci w klastrze meblowym

Kolejne firmy rozpoczęły działalność w Szczecineckim Klastrze Meblowym. W ubiegłym roku produkcję uruchomiła tu Firma Grześkowiak, stanowiąca jednocześnie setną Strefę Płyt Kronospanu w Polsce oraz niemiecka firma rodzinna BHK. W tym roku dołączyły jeszcze dwa polskie przedsiębiorstwa: Ancora i ABO.

BHK
Niemiecka firma, która od 40. lat produkuje elementy wyposażenia wnętrz, drzwi meblowe, części do łóżek oraz systemy do renowacji schodów. Pod marką MODERNA produkuje też nowoczesne podłogi. Firma zamierza zatrudnić w Szczecinku 50. pracowników do produkcji komponentów meblowych.

ANCORA  
Nowo powstała firma, zajmująca się produkcją formatek meblowych, polegającą na formatowaniu płyt drewnopochodnych, okleinowaniu krawędzi oraz nawiercaniu otworów. ABO Polska firma, od 12 lat oficjalny dystrybutor Grupy Kronospan w Elblągu i regionie. Posiada cztery oddziały dystrybucyjne Strefy Płyt w Polsce północnej.

Oprócz profesjonalnej dystrybucji i handlu produktami Kronospanu zajmuje się również produkcją elementów meblowych dla dużych producentów mebli w Polsce. W klastrze uruchomiła produkcję oklejania płaskich powierzchni płyt. ABO specjalizować się będzie w produkcji półproduktów w postaci płyt MDF i płyt wiórowych, oklejonych foliami finisz i CPL dla producentów drzwi oraz mebli w Polsce i Europie. Planowane zatrudnienie - 25 osób.

W klastrze z sukcesem prowadzą już działalność takie firmy, jak polska: Stol – Tap czy duński producent mebli, Tvilum.

Firmy SKM tworzą w sumie kilkaset miejsc pracy. Są to producenci formatek oraz komponentów dla branży meblarskiej.

Obecnie produkuje się tu ponad 150 000 m3 komponentów rocznie i wszystko wskazuje na to, że wkrótce ilość ta zostanie podwojona. Zakład Kronospan w Szczecinku może zagwarantować dostawy płyt do produkcji mebli w ilości 1 800 000 m3 rocznie.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.