Kronospan pamięta o swoich emerytach
Kronospan pamięta o swoich emerytach

Kronospan pamięta o swoich emerytach

Opublikowany

Spotkania wigilijne z emerytowanymi pracownikami Kronospanu to wieloletnia, miła tradycja. Zawsze przebiegają w ciepłej atmosferze życzeń, wspomnień i rozmów z dawnymi koleżankami i kolegami z pracy.

Spotkania wigilijne z emerytowanymi pracownikami Kronospanu to wieloletnia, miła tradycja. Zawsze przebiegają w ciepłej atmosferze życzeń, wspomnień i rozmów z dawnymi koleżankami i kolegami z pracy. W tym roku Kronospan wzbogacił je o wspólne śpiewanie kolęd, światełko betlejemskie i koncert trio smyczkowego ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga w Szczecinku.
Tegoroczne spotkanie odbyło się 18 grudnia w Domu Kolejarza. Otworzył je członek zarządu Kronospan, Tomasz Czajka. Rolę gospodarzy pełnilli również najlepsi managerowie kilku działów Kronospan. Po złożeniu życzeń wszystkim zgromadzonym nastąpiło przekazanie światełka betlejemskiego, ofiarowanego przez komendanta szczecineckiego hufca ZHP, hm. Roberta Jaska, który przybył na uroczystość wraz z dwiema harcerkami. 

Najważniejszą chwilą spotkania było błogosławieństwo, udzielone przez proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Miłosierdzia Bożego, księdza Dariusza Rataja. Goście wysłuchali fragmentu Pisma Świętego, odmówili wspólną modlitwę oraz podzielili się opłatkiem.

Boże Narodzenie to magiczny czas, wymagający pięknej oprawy, dlatego Kronospan zaprosił młodych muzyków ze szczecineckiej szkoły muzycznej. Trio smyczkowe umiliło spotkanie, grając piękne polskie kolędy, natomiast Marcin Jaczewski, prezes Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego, zachęcał gości do wspólnego śpiewania, akompaniując im na pianinie.

Kronospan to bardzo dobry pracodawca, dbający nie tylko o obecnych, ale i o byłych pracowników, dlatego jak co roku wszyscy emeryci otrzymali w prezencie od firmy świąteczne bony.

W tegorocznym spotkaniu opłatkowym wzięło udział prawie 100 emerytowanych pracowników Kronospanu. Wśród nich nie brakowało osób, które pamiętają jeszcze czasy Zakładu Płyt Wiórowych. Pani Janina Pacałaty przepracowała w zakładzie ponad 23 lata. W spotkaniu opłatkowym wzięła udział już po raz czwarty. Z zaproszenia firmy Kronospan skorzystał także pan Zenon Sumicz, który całe swoje zawodowe życie - aż 44 lata - związał z zakładem.

Jak mówią emeryci - Nadal pozostajemy w kontakcie i spotykamy się ze sobą, ale Boże Narodzenie to szczególna okazja, aby zobaczyć wielu znajomych i przełamać się opłatkiem. Czekamy na te spotkania cały rok i zawsze z radością przyjmujemy zaproszenie Kronospan.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

akt_sz_19-12-2015_3.jpg

grafika | 60,2 KB

Pobierz
akt_sz_19-12-2015_5.jpg

grafika | 49,7 KB

Pobierz
akt_sz_19-12-2015_2.jpg

grafika | 72,2 KB

Pobierz
akt_sz_19-12-2015_6.jpg

grafika | 59,2 KB

Pobierz
akt_sz_19-12-2015_4.jpg

grafika | 56,7 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kronospan dzieciom

temu

Warsztaty w laboratorium, gry i zabawy czy pokazy sprzętu ciężkiego – to tylko niektóre z aktywności, zaproponowanych najmłodszym mieszkańcom miasta przez firmę Kronospan. Ponad 130 dzieci spędziło cały dzień (11 lipca) na terenie Kronospan Design Center. Wszystko to w związku z półkolonią, organizowaną przez szczecinecką Samorządową Agencję Promocji i Kultury. Lokalny przedsiębiorca w ramach współpracy zagospodarował uczestnikom czas na terenie swojej firmy. To część polityki Kronospan, wspierającej mieszkańców miasta.
Kronospan wspiera festiwal balonowy

temu

Międzynarodowy Festiwal Balonowy w Szczecinku - jedno z najpopularniejszych wydarzeń dla mieszkańców - nie mógłby się odbyć bez wsparcia Kronospanu.
Kronospan prowadzi unikatowy uniwersytet dziecięcy

temu

Jest wiele sposobów prowadzenia biznesu. Można koncentrować się wyłącznie na rozwoju firmy i zwiększaniu zysków, ale można też prowadzić produkcję w oparciu o zrównoważony rozwój. Peter Kaindl - właściciel Kronospanu - dbając o rozwój firmy, troszczy się także o otoczenie i edukację dzieci. Dowodem na poparcie tej tezy jest kolejny z wielu projektów, prowadzonych przez firmę: KUDiM – Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.
Kronospan ponownie sponsorem Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

temu

W dniach 7-9 września odbędzie się siódma edycja Małego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja - imprezy towarzyszącej 14. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w Koszalinie. Po raz kolejny sponsorem wydarzenia został Kronospan, od lat wspierający działani