Kronospan laureatem Diamentów Forbesa
Kronospan laureatem Diamentów Forbesa

Kronospan laureatem Diamentów Forbesa

Opublikowany

Kronospan zajął 3. miejsce w grupie finansowej 250 mln PLN + w województwie zachodniopomorskim w rankingu Diamenty Forbesa.

Kronospan zajął 3. miejsce w grupie finansowej 250 mln PLN + w województwie zachodniopomorskim w rankingu Diamenty Forbesa. To już kolejna prestiżowa nagroda, jaką otrzymał producent płyt drewnopochodnych ze Szczecinka. W ubiegłym miesiącu został laureatem Orłów Wprost oraz Orłów Eksportu dziennika Rzeczpospolita.  


Diamenty trafiły do najlepszych firm z regionu zachodniopomorskiego, które w latach 2012-2014 najszybciej zwiększały swoją wartość i uzyskały przeciętny roczny wzrost wartości na poziomie co najmniej 15 procent. W tym roku aż 54 przedsiębiorstwa z naszego województwa znalazły się w elitarnym zestawieniu Diamentów Forbesa. Najszybciej rosnącymi dużymi firmami (przychody powyżej 250 mln zł) były: Nord Glass sp. z o.o., Polskie Zakłady Zbożowe sp. z o.o., Kronospan Polska sp. z o.o., Dajar sp. z. o.o. oraz Netto sp. z o.o.
Galę wręczenia Diamentów Forbesa, która odbyła się 5. maja w hotelu Dana w Szczecinie, poprowadził Roman Młodkowski, dyrektor zarządzający segmentu biznes i finanse w Grupie Onet - Ringier Axel Springer Polska.

Wyróżnione firmy podzielone zostały na trzy kategorie wg przychodów ze sprzedaży:
• firmy małe 5–50 mln zł;
• firmy średnie 50–250 mln zł;
• firmy duże powyżej 250 mln zł.

Zestawienie Diamenty Forbesa od 2006 roku opracowuje firma Bisnode. Zebrała ona dane o podmiotach gospodarczych, które w terminie złożyły raporty do Krajowego Rejestru Sądowego w 2015 roku. Dane posłużyły do stworzenia bazy prawie 3 tys. przedsiębiorstw, którym w tym roku wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności. Takich, które są rentowne, mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Firmy, spełniające wszystkie warunki musiały wykazać się także dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych. Zostały też zweryfikowane w Krajowym Rejestrze Długów. Pod uwagę wzięto przedsiębiorstwa, które w 2014 roku osiągnęły przychody ze sprzedaży na poziomie co najmniej 5 mln złotych.

Kopiuj tekst

Udostępnij