Festiwal Integracja Ty i Ja z Kronospanem
Kopiuj tekst

Biznes społecznie odpowiedzialny

Festiwal Integracja Ty i Ja z Kronospanem

Kronospan po raz kolejny wspiera organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Mały Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, którego 15. edycja odbędzie się w dniach 04-08 września br. w Szczecinku. Wydarzenie odbywa się równolegle w Koszalinie oraz w kilkudziesięciu innych miastach w Polsce.

Zaangażowanie Kronospanu w kolejną już edycję festiwalu Integracja Ty i Ja w Szczecinku jest odpowiedzią na potrzeby osób niepełnosprawnych, związane z integracją ze społeczeństwem. Festiwal porusza tematy trudne i pomijane w dyskusji publicznej, przełamując bariery w kontekście niepełnosprawności i jej odbioru przez resztę społeczeństwa.

Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych jest częścią polityki społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) Kronospan. Firma od lat wspomaga organizacje i inicjatywy, niosące pomoc niepełnosprawnym. Przykłady można mnożyć: turniej tenisa ziemnego na wózkach, wydarzenia i zawody charytatywne na rzecz chorych dzieci, dofinansowywanie terapii dla będących w potrzebie, najmłodszych mieszkańców Szczecinka i wiele innych.

Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi 4. września o godzinie 17:00 w Kinie Wolność, gdzie odbywać się będą także projekcje filmów festiwalowych. Festiwal rozpocznie sponsorowany przez Kronospan koncert, na którym wystąpi Halina Benedyk i Marco Antonelli. Organizatorzy zadbali także o poczęstunek dla uczestników.

Banner_nad_ulice_Integracja_Ty_i_Ia_2018.jpg
Integracja Ty i Ja to przede wszystkim pokazy filmów i prelekcje zaproszonych gości, ale nie tylko. Każdy festiwalowy dzień niesie ze sobą inne wydarzenia. Szczecineckiej edycji będą towarzyszyć takie atrakcje, jak: integracyjne warsztaty kulinarne, międzypokoleniowy turniej gry w bule (metalowe kule), mini koncert przebojów, występy artystyczne zespołów tanecznych czy prelekcje.

Czwartego dnia festiwalu, 7. września, w godz. 16:00 – 18:00 w Kronospan Design Center przy ul. Pilskiej 2 w Szczecinku odbędzie się występ zespołu tanecznego Brzechwianie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku. Terapeuci wraz z dziećmi z zakładowego, integracyjnego przedszkola Kronospanu – MIŚ - zaprezentują „Taniec z maskami”. Goście obejrzą także film „Każdy ma swój Everest”, zrealizowany przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku oraz prelekcję gościa specjalnego „Dziecko niepełnosprawne w rodzinie”. Dzień zakończy piosenka „O niebo lepiej” w wykonaniu Aleksandry Zygnerskiej z udziałem przedszkolaków.

W tym roku hasłem przewodnim festiwalu jest: „Rodzina bez retuszu”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Plakat_program_Integracja_Ty_i_Ja_2018.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.