Kronospan pomaga przełamywać bariery
Kopiuj tekst

Biznes społecznie odpowiedzialny

Kronospan pomaga przełamywać bariery

Kronospan po raz kolejny wsparł Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, którego 15. edycja odbyła się 4-8 września br. Co roku odbywa się on w Koszalinie, Szczecinku oraz w kilkudziesięciu miastach w Polsce.

20180907_162210.jpg
Festiwal obfitował w liczne spotkania z ciekawymi osobami, koncerty oraz pokazy filmowe, które  łamały bariery i otwierały oczy na problemy, z jakimi mierzą się osoby niepełnosprawne. Oprócz filmów i prelekcji zorganizowano m.in. warsztaty kulinarne, terapii zajęciowej Atut, turniej gry w bule w Bornem Sulinowie czy piknik rodzinny w Barwicach.

Ostatni dzień festiwalu odbył się w gościnnym Kronospan Design Center. Tu miało miejsce spotkanie z paraolimpijczykiem Maciejem Lepiato, który mimo niepełnosprawności bije rekordy świata w skokach wzwyż. Wystąpiły dzieci z zakładowego przedszkola integracyjnego MIŚ Kronospanu i zespołu Brzechwianie. Wyświetlono też film Każdy ma swój Everest Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.
20180907_161746.jpg
O festiwalu mówi Anna, jego wielokrotna uczestniczka: - Mam to szczęście, że jestem zdrowa. Każdego dnia zajmuję się więc zupełnie innymi sprawami, niż osoby niepełnosprawne. Jak wielu ludzi, mam mglistą świadomość, że każda niepełnosprawność to wyzwanie, ale ta wiedza pozostałaby zapewne na bardzo niskim poziomie, gdyby nie ten festiwal. Jestem tu już kolejny raz i każda edycja to dla mnie głębokie przeżycie. Szczególnie rozmowy z niepełnosprawnymi, prowadzone na scenie. Pamiętam pana, który kiedyś mówił o tym, że utrata wzroku zmieniła jego życie na lepsze. Wcześniej żył w pędzie, w gonitwie za pieniędzmi i na nic nie miał czasu. Teraz zaczął prawdziwie żyć, ma czas dla rodziny i przyjaciół a dzięki technologii – dostęp do świata. Zaskoczyła mnie radość i pozytywna energia tego człowieka. W tym roku odkryciem była dla mnie rozmowa z niesłyszącymi paniami, które opowiadały o potyczkach z codziennością, ale i o rozmowach przez Skype ze znajomymi czy o dzieciach. Otworzyłam oczy ze zdumienia, gdy powiedziano, że niesłyszący od urodzenia uczą się języka polskiego tak samo, jak my obcego. Dlatego nie rozumieją wszystkich słów, bowiem nie wszystko da się przełożyć na język migowy.

Zaangażowanie w tak ważne wydarzenie to część polityki CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu, od lat systematycznie realizowanej przez Kronospan.
fot. PCPR

fot. PCPR

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.