Eko Krono dzieciom i naturze

Kronospan - biznes społecznie odpowiedzialny

Eko Krono dzieciom i naturze

Opublikowany

Kronospan kontynuuje zajęcia edukacji ekologicznej Eko Krono dla uczniów szczecineckich szkół. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział prawie 1000 dzieci z naszego miasta. Partnerami programu są: Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Manowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Dzieci_las_obserwacje_maj_2018.jpg
Tegoroczna edycja również obfituje w ciekawie prowadzone zajęcia nie tylko w sali szkoleniowej, ale przede wszystkim – na łonie natury. Dzieciom taka forma zdecydowanie przypada do gustu, bowiem nie ma to, jak połączenie nauki z przyjemnością zabawy i np. odkrywaniem śladów zwierząt bezpośrednio w lesie, a nie tylko na obrazkach.
Dzieci_przysiady.jpg
W programie Eko Krono bierze udział kilka szczecineckich szkół. Kronospan wraz z WFOŚiGW oraz Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Manowie finansują zarówno zajęcia, pomoce dydaktyczne, transport, jak i ciepłe poczęstunki dla uczestników programu.
Dzieci_zabawa_las.jpg
W czasie zajęć uczniowie uczą się rozpoznawać drzewa i inne rośliny oraz zwierzęta. Poznają wiele nowych informacji na temat lasu. Uczą się, jak należy się zachowywać w terenie chronionym. Dowiadują się też, czym jest recykling, w tym - chroniący lasy - recykling drewna poużytkowego i dlaczego jest tak ważny we współczesnym świecie. W programie znajduje się także moduł, poświęcony wpływowi codziennych czynności i zachowań człowieka na stan środowiska naturalnego
Puzzle.jpg
Zajęcia odbywają się w sali wykładowej, w lesie oraz wiacie edukacyjnej Mykówka na 150 osób, wybudowanej rok temu dzięki środkom Kronospanu oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Wiata stanowi świetne miejsce do urozmaicenia zajęć - pod zadaszeniem ustawiono drewniane stoły i ławy, zaś na środku znajduje się palenisko do pieczenia kiełbasek.
Wiata_Mykowka.jpg
Odbyły się już ostatnie zajęcia przed wakacjami, ale od września program będzie kontynuowany.
Z_instruktorka.jpg
Eko Krono to kolejny projekt edukacji ekologicznej, prowadzony przez Kronospan, a realizowany specjalnie dla dzieci i młodzieży ze Szczecinka w ramach Akademii Recyklingu Kronospan. Od 18. lat firma prowadzi także Kronodrzewko - doroczną akcję sadzenia drzew. W jej ramach posadzono już blisko pół miliona nowych drzew w całej Polsce. W Szczecinku dzięki Kronospanowi możemy cieszyć się nie tylko drzewami i krzewami, posadzonymi przy kilku miejskich ulicach, w okolicznych lasach i w schronisku dla zwierząt, ale także strzelistą aleją topolową wzdłuż najpiękniejszej w naszym mieście ulicy Mickiewicza.

Chlopiec.jpg
Slady_pomoce_naukowe.jpg
Dzieci_bieg.jpg
Medale.jpg
Medale_chlopcy.jpg
Slady_nauka_dzieci_pomoce_naukowe.jpg
Plansza.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Eko Krono na łonie natury

temu

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wznowiono zajęcia edukacji ekologicznej Eko Krono w Manowie. To udana kontynuacja ubiegłorocznego programu, współfinansowanego przez Kronospan, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Manowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Kronospan pomaga przełamywać bariery

temu

Kronospan po raz kolejny wsparł Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, którego 15. edycja odbyła się 4-8 września br. Co roku odbywa się on w Koszalinie, Szczecinku oraz w kilkudziesięciu miastach w Polsce.
Uniwersytet dla najmłodszych – ruszają zapisy!

temu

3,2,1 - start! Pierwszy dzwonek już za nami, dzieci rozpoczęły właśnie rok szkolny. Dla spragnionych większej porcji wiedzy lub dla tych, którzy nie mogą doczekać się, by zasiąść na sali wykładowej, mamy dobrą informację – ruszyły zapisy do kolejnej odsłony Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży. To wspólny projekt firmy Kronospan i Politechniki Koszalińskiej.
Kronospan na dożynkach w Marcelinie

temu

Mamy pierwsze dni września, w powietrzu czuć już nadchodzącą jesień. To znak, że - jak co roku - przyszedł czas na świętowanie zbioru plonów. W sobotnie popołudnie 8 września odbędą się gminne dożynki w Marcelinie. Kronospan ufundował nagrodę główną w konkursie na najpiękniejszy wieniec.