Eko Krono na łonie natury
Kopiuj tekst

Biznes społecznie odpowiedzialny

Eko Krono na łonie natury

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wznowiono zajęcia edukacji ekologicznej Eko Krono w Manowie. To udana kontynuacja ubiegłorocznego programu, współfinansowanego przez Kronospan, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Manowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

w_sali.jpg
W pierwszych powakacyjnych zajęciach wzięło udział prawie 40 czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku wraz z pedagogami.

Podobnie, jak w poprzedniej, tegoroczna edycja również zapewnia uczniom mnóstwo nowej wiedzy, która jest im przekazywana w bardzo przystępny sposób - w formie krótkiej pogadanki i quizów z nagrodami. Dzieci spędzają także sporo czasu na świeżym powietrzu.
na_zewnatrz.jpg
W czasie zajęć uczniowie uczą się rozpoznawać drzewa i inne rośliny oraz zwierzęta. Poznają wiele nowych informacji na temat lasu. Uczą się, jak należy się zachować w terenie chronionym. Dowiadują się też, czym jest recykling, w tym - chroniący lasy - recykling drewna poużytkowego i dlaczego jest tak ważny we współczesnym świecie. W programie znajduje się także moduł, poświęcony wpływowi codziennych czynności i zachowań człowieka na stan środowiska.
IMG_0416.jpg
Zajęcia odbywają się w sali wykładowej, w lesie oraz wiacie edukacyjnej Mykówka, wybudowanej dzięki środkom Kronospanu oraz WFOŚiGW w Szczecinie. Wiata stanowi świetne miejsce do urozmaicenia zajęć - pod zadaszeniem ustawiono drewniane stoły i ławy, zaś na środku znajduje się palenisko do pieczenia kiełbasek.

IMG_0426.jpg
Ogromną zaletą Eko Krono jest forma prowadzenia zajęć - nie tylko w sali, ale przede wszystkim – na łonie natury. Połączenie nauki z przyjemnością zabawy i np. odkrywaniem śladów zwierząt bezpośrednio w lesie, a nie tylko na obrazkach pomaga szybciej przyswoić nową wiedzę.
IMG_0430.jpg
W programie uczestniczy kilka szczecineckich szkół podstawowych. W ubiegłorocznej edycji, dzięki Kronospanowi, wzięło udział prawie 1000 dzieci ze Szczecinka.

Eko Krono to kolejny projekt edukacji ekologicznej, prowadzony w ramach Akademii Recyklingu Kronospan. Od 18 lat firma organizuje także Kronodrzewko - doroczną akcję sadzenia drzew. Dzięki niej posadzono już prawie pół miliona drzew w całej Polsce.

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.