Strefa Płyt ma już 10 lat!
Kopiuj tekst

Gala Strefy Płyt 

Strefa Płyt ma już 10 lat!

Ponad sto firm z całej Polski należy do Strefy Płyt, która 21 września obchodziła 10-lecie istnienia. Twórcą projektu, organizatorem systemu oraz właścicielem tej marki handlowej jest Kronospan.

21 września 2008 roku, podpisano z firmą Marecki w Katowicach pierwszą umowę franczyzową sieci Strefa Płyt. Na przełomie ostatniej dekady projekt urósł do rangi ogólnopolskiej sieci sprzedaży, działającej pod dobrze rozpoznawalną wspólną marką Strefa Płyt.  Dzięki determinacji i zaangażowaniu  wszystkich franczyzobiorców powstała  jedyna w Polsce sieć punktów handlowo-usługowych dla branży stolarskiej o takim zasięgu. Obecnie w projekcie uczestniczy ponad sto firm z całej Polski.

Gala w Wieliczce 

Uroczystość 10 - lecia sieci Strefa Płyt odbyła się w unikatowym miejscu - Kopalni Soli w Wieliczce. Jest to jedno z 15 miejsc w Polsce wpisanych na pierwszą listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Liczącą dziś ponad 700 lat kopalnię, odwiedza rocznie ponad milion turystów.

W przepięknej komorze Warszawa, która jest wspaniałym połączeniem architektury i natury, blisko 125 metrów pod ziemią, zorganizowano wieczorną galę dla wszystkich uczestników projektu Strefa Płyt. Prowadzący event Maciej Dowbor powitał właścicieli, dyrektorów, kierowników i  przedstawicieli sieci Strefa Płyt, dostawców kwalifikowanych oraz gospodarzy gali.

Podczas uroczystości wręczono nagrody dla laureatów konkursu na „Najlepszy Autoryzowany Punkt sieci Strefa Płyt”.  Celem konkursu i zadań, które w jego ramach Strefy miały do wykonania, była przede wszystkim promocja swojej firmy w regionie. Strefy, które zdobyły największą liczbę punktów wygrały atrakcyjne nagrody.

Nagrodę główną Fiat Doblo oraz tytuł „Najlepszego Autoryzowanego Punktu Strefy Płyt” zdobyła firma „Marecki Strefa Płyt” w Katowicach.  Specjalne wyróżnienie w konkursie zdobyła Strefa Płyt CDS z Czarnego Dunajca otrzymując voucher wakacje.pl.  

Plany na przyszłość

Dynamiczny rozwój projektu Strefa Płyt to jeden z priorytetowych obszarów strategii firmy Kronospan. Aktualne tempo rozwoju to ogromny sukces całego projektu, ale przede wszystkim każdego Autoryzowanego Punktu Strefa Płyt z osobna. Na kolejną dekadę Kronospan planuje intensywny rozwój projektu, ogromne inwestycje w kolejne punkty, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań marketingowych i sprzedażowych. Umocnienie marki Strefa Płyt i dotarcie do każdego stolarza  oraz projektanta i architekta to nasz wspólny cel.

„STREFA PŁYT” to projekt franczyzowy oparty o wyspecjalizowane firmy działające pod wspólną marką i tworzące jednolitą sieć sprzedaży materiałów do produkcji mebli oraz zapewniające profesjonalne usługi stolarskie. Twórcą projektu, organizatorem systemu oraz właścicielem marki handlowej „STREFA PŁYT" jest Kronospan. Najważniejszymi uczestnikami systemu „STREFA PŁYT” są jej Franczyzobiorcy, którzy na podstawie Umowy Franczyzowej prowadzą Autoryzowane Punkty Strefy Płyt, czyli wyspecjalizowane placówki handlowo-usługowe. Franczyzobiorca, posiadający nawet stosunkowo niewielki kapitał, przystępując do projektu znacznie redukuje ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, ma możliwość korzystania z wiedzy technicznej, know-how jak również innych praw własności intelektualnej i przemysłowej a przede wszystkim zyskuje możliwość prowadzenia działalności pod bardzo znaną na rynku marką „STREFA PŁYT” , jednocześnie pozostając niezależnym przedsiębiorcą

Podczas uroczystości wręczono nagrody dla laureatów konkursu na „Najlepszy Autoryzowany Punkt sieci Strefa Płyt”. 

Podczas uroczystości wręczono nagrody dla laureatów konkursu na „Najlepszy Autoryzowany Punkt sieci Strefa Płyt”. 

Uroczystość 10 - lecia sieci Strefa Płyt odbyła się w unikatowym miejscu - Kopalni Soli w Wieliczce. Jest to jedno z 15 miejsc w Polsce wpisanych na pierwszą listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO.

Uroczystość 10 - lecia sieci Strefa Płyt odbyła się w unikatowym miejscu - Kopalni Soli w Wieliczce. Jest to jedno z 15 miejsc w Polsce wpisanych na pierwszą listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO.

Dzięki determinacji i zaangażowaniu  wszystkich franczyzobiorców powstała  jedyna w Polsce sieć punktów handlowo-usługowych dla branży stolarskiej o takim zasięgu. Obecnie w projekcie uczestniczy ponad sto firm z całej Polski.

Dzięki determinacji i zaangażowaniu  wszystkich franczyzobiorców powstała  jedyna w Polsce sieć punktów handlowo-usługowych dla branży stolarskiej o takim zasięgu. Obecnie w projekcie uczestniczy ponad sto firm z całej Polski.

Powiązane artykuły
UTWS w Kronospan - redukcja emisji o 99%!

Innowacyjny system ochrony powietrza UTWS z filtrem uruchomiono, zgodnie z zapowiedziami, na suszarni płyt wiórowych zakładu Kronospan w Szczecinku. Pierwsze wyniki badań emisji przerosły oczekiwania firmy. Wykazały zmniejszenie ilości pyłu o 95%, natomiast LZO (lotnych związków organicznych) – aż o 99%.
Nowi producenci w klastrze meblowym

Kolejne firmy rozpoczęły działalność w Szczecineckim Klastrze Meblowym. W ubiegłym roku produkcję uruchomiła tu Firma Grześkowiak, stanowiąca jednocześnie setną Strefę Płyt Kronospanu w Polsce oraz niemiecka firma rodzinna BHK. W tym roku dołączyły jeszcze dwa polskie przedsiębiorstwa: Ancora i ABO.
Centrum Badawczo - Rozwojowe Kronospanu otwarte

Aby podnieść innowacyjność i umocnić przewagę technologiczną, Kronospan wybudował w Szczecinku Centrum Badawczo - Rozwojowe. Uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce 7. czerwca 2018 r., w czasie dorocznych targów Hausmesse.
Hausmesse 2018 – targi innowacji

W dniach 5-7 czerwca Kronospan Design Center - jak co roku - wypełniło się gośćmi z całej Europy. Podczas dziewiątej edycji międzynarodowych targów Hausmesse, organizowanych przez Kronospan, eksperci z branży przemysłu drzewnego i budownictwa mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz poznać innowacyjne rozwiązania technologiczne.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.