Ludzie to podstawa
Kopiuj tekst

Wspieramy lokalną społeczność

Ludzie to podstawa

Pół tysiąca mieszkańców, bawiło się na czwartym „Pikniku z Osiedlem Kopernika” w Jaśle.

Na scenie pojawiły się m.in. przedszkolaki z PM nr 6.Dzieci mogły korzystać za darmo z wielkich dmuchanych zjeżdżali i trampolin.W loterii fantowej, każdy los wygrywał. Kronoflooring LVT z Jasła był jednym ze sponsorów pikniku. 
Tegoroczna, czwarta edycja „Pikniku z Osiedlem Kopernika”, która odbyła się 9 września, odniosła wielki sukces. – Liczba mieszkańców, którzy bawili się razem z nami, przerosła nasze oczekiwania – mówi Bogusława Wójcik, przewodnicząca Zarządu Osiedla Kopernika w Jaśle. To radni osiedla wspólnie z dyrektorami Szkoły Podstawowej nr 4 i Przedszkola Miejskiego nr 6, zorganizowali kolejny piknik. I jak co roku, dochód z loterii fantowej, zostanie przekazany m.in. na pomoc Radom Rodziców tych dwóch placówek i kupno pomocy dydaktycznych dla ich podopiecznych.

- Wiemy jak ważni są ludzie w osiąganiu sukcesu, jak ważne są kontakty między nimi, ich integracja. To dotyczy nie tylko zakładów pracy, w których pracownicy pracują na sukces firmy, ale też na osiedlach, w szkołach, przedszkolach. Gdyby nie wspaniali ludzie, którzy chcą działać na rzecz innych, takie inicjatywy jak „Piknik z Osiedlem Kopernika”, nie doszedłby do skutku – mówi Robert Laska, dyrektor zakładu Kronoflooring LVT z Jasła. Firma była jednym ze sponsorów pikniku. – Zależy nam, żeby mieszkańcy Jasła byli zadowoleni z miejsca, w którym mieszkają, warto więc wspierać inicjatywy, służące ich integracji i takie, które pozwalają im się rozwijać – dodaje.

Doskonale to rozumie Bogusława Wójcik i pozostali radni Osiedla Kopernik, którzy organizują piknik właśnie po, to by ludzie mieli okazję spotkać się i wspólnie pobawić.
– Naszym celem jest łączenie ludzi, wyciąganie ich z domu, żeby się poznali, zintegrowali, żeby wspólnie tworzyli dobrą atmosferę na osiedlu i w mieście – mówi przewodnicząca rady osiedla. – Ludzie to podstawa życia na osiedlu – dodaje.

Organizatorzy szacują, że w tegorocznej edycji pikniku, który odbył się przy ul. Kopernika 8, udział wzięło ponad pół tysiąca mieszkańców. Na scenie zaprezentowały się m.in. przedszkolaki z „szóstki” i uczniowie z „czwórki”. Dzieci mogły korzystać za darmo z wielkich dmuchanych zjeżdżali i trampolin, które zafundował im Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.  
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.