Przedszkolaki dostały w prezencie od Kronospanu piękne przedszkole

Przedszkolaki dostały w prezencie od Kronospanu piękne przedszkole

Opublikowany

Przy okazji trwających targów Hausmesse 2018 miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanego Przedszkola MIŚ przy ulicy Grudziądzkiej w Szczecinku. Powstało ono z inicjatywy firmy Kronospan, w trosce o pracowników i mieszkańców. Inwestycja pozwoliła na uzupełnienie deficytu miejsc dla dzieci w szczecineckich przedszkolach.

HM_2018_LQ-2243.jpg
Powstało tu 75 miejsc dla przedszkolaków, które uczęszczają na zajęcia, odbywające się w trzech specjalistycznych salach, wyposażonych w nowoczesny, edukacyjny sprzęt. Placówka ta jednocześnie pełni funkcję przedszkola integracyjnego, w którym edukować się mogą także dzieci niepełnosprawne.

W uroczystości udział wzięli m. in.: Joanna Jodłowska, Członek Zarządu Kronospan Szczecinek sp. z o.o., pracownicy Kronospanu, Zastępca Burmistrza Miasta Szczecinek - Daniel Rak, Starosta Szczecinecki - Krzysztof Lis oraz Wicestarosta Szczecinecki - Marek Kotschy, pracownicy i pedagodzy nowo otwartej placówki, a także rodzice i – oczywiście - dzieci.
HM_2018_LQ-2218.jpg
- Czegoś takiego, jak otwarcie przedszkola, jeszcze w Kronospanie nie było – zwróciła się do zebranych gości Joanna Jodłowska. - Jestem mamą trójki dzieci i bardzo dobrze wiem, co znaczy dla mam dbałość o edukację i o możliwość posłania dziecka do dobrego przedszkola. A w tym wieku najważniejszą instytucją jest właśnie przedszkole. Zaczęło się od tego, że Pani Kasia Rempel przyszła i powiedziała, że ma problem, ponieważ musi wybrać albo dalszą pracę, albo zostanie z dzieckiem w domu, bo nie ma miejsca w przedszkolach. I, jak to w Kronospanie bywa, od pomysłu do realizacji jest stosunkowo krótka droga. Jak zaznaczyła, przedszkole ma być nie tylko formą pomocy pracownikom firmy, ale także pozostałym mieszkańcom, których pociechy również uczęszczają do nowej placówki.

Podczas uroczystości głos zabrała także Dyrektor Przedszkola MIŚ, Bożena Kawczyńska: - Były różne koncepcje, niezliczona ilość pomysłów, ale cel był jeden. A te największe cele osiąga się tylko wtedy, gdy jest się zdeterminowanym, a właśnie taką była pani dyrektor Jodłowska. To właśnie dzięki jej działaniom i zaangażowaniu tutaj stoimy i możemy cieszyć się z tego dzieła. To właśnie Joanna Jodłowska jest jego inicjatorką, matką tego przedszkola.(…) Samo przedszkole powstało w niesamowitym tempie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc wielu ludzi. Dyrektor Kawczyńska dziękowała wszystkim za okazaną pomoc, przy okazji dodając, że dalsze plany rozwoju placówki są imponujące:   - Muszę serdecznie podziękować władzom powiatu i miasta za przychylność i błyskawicznie podejmowane decyzje administracyjne. 75 miejsc, 3 sale specjalistyczne, sala dla dzieci autystycznych, nowoczesny sprzęt, nowoczesne technologie. Moje przedszkole jest przedszkolem integracyjnym i moim nadrzędnym celem była pomoc dzieciom niepełnosprawnym. (…) Może firma Kronospan jeszcze tego nie wie, ale to dopiero początek drogi. Mamy jeszcze dziesiątki pomysłów, przed nami wybudowanie sali gimnastycznej i placu zabaw i wiem, że wspólnie uda nam się je zrealizować (…)
HM_2018_LQ-2201.jpg
Starosta Krzysztof Lis oraz wicestarosta Kotschy na spotkanie z dziećmi przynieśli dwa olbrzymie, pluszowe misie, odziane w koszulki reprezentacji Polski. Starosta w swojej wypowiedzi również wrócił pamięcią do początków inwestycji:   - Bardzo się cieszę, że dzisiaj jesteśmy świadkami zwieńczenia tego wspaniałego przedsięwzięcia. Bardzo często spotykamy się z dyrektor Joanną Jodłowską i dyskutujemy o sprawach społecznych. Doskonale pamiętam, jak mi powiedziała: „Wiesz, Krzysztof, wybudujemy przedszkole”. A ja, nie kryjąc zaskoczenia, odparłem: Naprawdę? W czerwcu był nabór, a prace budowlane wciąż trwały i wtedy poczułem się w obowiązku, aby pomóc i na okres ośmiu miesięcy udostępniliśmy pomieszczenia w schronisku przy ulicy Artyleryjskiej (…) –

Nie ukrywam, że otwarcie tego przedszkola to podwójna radość – zwrócił się do gości wiceburmistrz Rak. - Po pierwsze: została wykonana bardzo fajna inwestycja, a po drugie: wypełniła ona pewien deficyt 60. miejsc dla dzieci w przedszkolach. My, jako miasto, oczywiście czujemy się zobowiązani do wypłacania subwencji i tak też robimy. Natomiast ilość placówek była ograniczona i tych miejsc brakowało. Firma Kronospan nie tylko otworzyła przedszkole, ale także zaangażowała się w rozwój szkół ponadpodstawowych; mamy też dzięki niej w Szczecinku uczelnię. Wiemy też, że zarząd ma kolejne ambitne plany odnośnie oferty mieszkaniowej. Chciałbym pogratulować tych bardzo odważnych, trafnych decyzji i tego, w jakim prospołecznym kierunku firma się rozwija.
HM_2018_LQ-2251.jpg
Podczas oficjalnego otwarcia mogliśmy dowiedzieć się także nieco więcej o historii przedszkola MIŚ od jego pierwszej dyrektor – obecnej na uroczystości Pani Marianny Radzymińskiej. Poznaliśmy również poszczególne etapy realizacji inwestycji. Te przybliżył gościom Kierownik Sprzedaży Kronospan Szczecinek, Andrzej Bernaś.
HM_2018_LQ-2273.jpg
Po oficjalnych przemówieniach Biskup Paweł Cieślik poświęcił placówkę, życząc jednocześnie jej podopiecznym i pracownikom mile spędzanego czasu w przedszkolnych murach. Następnie goście mieli okazję zwiedzić budynek i obejrzeć sale edukacyjne.
HM_2018_LQ-2255.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kronospan pomaga przełamywać bariery

temu

Kronospan po raz kolejny wsparł Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, którego 15. edycja odbyła się 4-8 września br. Co roku odbywa się on w Koszalinie, Szczecinku oraz w kilkudziesięciu miastach w Polsce.
Eko Krono na łonie natury

temu

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wznowiono zajęcia edukacji ekologicznej Eko Krono w Manowie. To udana kontynuacja ubiegłorocznego programu, współfinansowanego przez Kronospan, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Manowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Uniwersytet dla najmłodszych – ruszają zapisy!

temu

3,2,1 - start! Pierwszy dzwonek już za nami, dzieci rozpoczęły właśnie rok szkolny. Dla spragnionych większej porcji wiedzy lub dla tych, którzy nie mogą doczekać się, by zasiąść na sali wykładowej, mamy dobrą informację – ruszyły zapisy do kolejnej odsłony Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży. To wspólny projekt firmy Kronospan i Politechniki Koszalińskiej.
Kronospan na dożynkach w Marcelinie

temu

Mamy pierwsze dni września, w powietrzu czuć już nadchodzącą jesień. To znak, że - jak co roku - przyszedł czas na świętowanie zbioru plonów. W sobotnie popołudnie 8 września odbędą się gminne dożynki w Marcelinie. Kronospan ufundował nagrodę główną w konkursie na najpiękniejszy wieniec.