Nowa strona internetowa o eko-inwestycji Kronospan w Mielcu
Nowa strona internetowa o eko-inwestycji Kronospan w Mielcu

MIELEC

Nowa strona internetowa o eko-inwestycji Kronospan w Mielcu

Kronospan Mielec uruchomił nową stronę internetową, poświęconą proekologicznej inwestycji firmy, która istotnie poprawi jakość powietrza w Mielcu i okolicy.

Uruchomiona strona MODERNIZACJA-MIELEC.PL do­starcza bieżących informacji na temat postępów we wdrażaniu innowacyjnego systemu ochrony powietrza UTWS w mieleckim zakładzie.

W Kronospanie trwają obecnie prace nad uruchomie­niem UTWS. Nowy system zredukuje emisję pyłów i in­nych substancji chemicznych aż o 90 proc. Wyeliminuje również uciążliwy zapach, będący efektem ubocznym przetwarzania drewna. Proces wdrażania systemu jest jednym z etapów mo­dernizacji zakładu, która ma doprowadzić do ogranicze­nia uciążliwości, związanych z produkcją płyt drewnopo­chodnych. Prace modernizacyjne zakończą się w 2018 roku.

Dzięki stronie internetowej mieszkańcy Mielca mogą dowiedzieć się, na czym polega prowadzona przez firmę inwesty­cja, monitorować postęp prac, poznać wpływ zakładu na środowisko, a także znaleźć odpowiedzi na najczę­ściej zadawane pytania, dotyczące UTWS.
  – Poprzez uruchomienie strony internetowej mamy nadzieję odczarować mity, krążące wokół naszej mo­dernizacji. Chcemy pokazać Mieszkańcom Mielca, że podobnie, jak i oni, pochodzimy z tych okolic i nam również zależy na czystym powietrzu, którym prze­cież wspólnie oddychamy – mówi Daniel Walas, dyrek­tor zakładu Kronospan. 

Strona internetowa jest dostępna pod adresem: www.modernizacja-mielec.pl
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.