Nowa strona internetowa o eko-inwestycji Kronospan w Mielcu

MIELEC

Nowa strona internetowa o eko-inwestycji Kronospan w Mielcu

Opublikowany

Kronospan Mielec uruchomił nową stronę internetową, poświęconą proekologicznej inwestycji firmy, która istotnie poprawi jakość powietrza w Mielcu i okolicy.

Uruchomiona strona MODERNIZACJA-MIELEC.PL do­starcza bieżących informacji na temat postępów we wdrażaniu innowacyjnego systemu ochrony powietrza UTWS w mieleckim zakładzie.

W Kronospanie trwają obecnie prace nad uruchomie­niem UTWS. Nowy system zredukuje emisję pyłów i in­nych substancji chemicznych aż o 90 proc. Wyeliminuje również uciążliwy zapach, będący efektem ubocznym przetwarzania drewna. Proces wdrażania systemu jest jednym z etapów mo­dernizacji zakładu, która ma doprowadzić do ogranicze­nia uciążliwości, związanych z produkcją płyt drewnopo­chodnych. Prace modernizacyjne zakończą się w 2018 roku.

Dzięki stronie internetowej mieszkańcy Mielca mogą dowiedzieć się, na czym polega prowadzona przez firmę inwesty­cja, monitorować postęp prac, poznać wpływ zakładu na środowisko, a także znaleźć odpowiedzi na najczę­ściej zadawane pytania, dotyczące UTWS.
  – Poprzez uruchomienie strony internetowej mamy nadzieję odczarować mity, krążące wokół naszej mo­dernizacji. Chcemy pokazać Mieszkańcom Mielca, że podobnie, jak i oni, pochodzimy z tych okolic i nam również zależy na czystym powietrzu, którym prze­cież wspólnie oddychamy – mówi Daniel Walas, dyrek­tor zakładu Kronospan. 

Strona internetowa jest dostępna pod adresem: www.modernizacja-mielec.pl

Udostępnij

Powiązane artykuły
Innowacyjny system ochrony powietrza w Mielcu już w maju!

temu

W mieleckim Kronospanie na ukończeniu są prace, związane z budową UTWS – najlepszego w branży drzewnej systemu ochrony powietrza, który znacząco ograniczy wpływ zakładu na środowisko. Instalacja diametralnie zredukuje emisje oraz zapach, powstający podczas suszenia drewna.
SILVA NAGRODZONA ORŁEM WPROST

temu

Głównym źródłem surowca do produkcji płyt dla polskiego przemysłu meblarskiego są w 90% Lasy Państwowe. Tylko częściowo jednak pokrywają jego zapotrzebowanie. Za pionierskie, innowacyjne rozwiązania, związane z recyklingiem drewna poużytkowego jedna ze spółek Kronospanu - Silva – otrzymała prestiżową statuetkę Orły Wprost. Spółka jako pierwsza w Polsce, już dekadę temu rozpoczęła odzysk drewna poużytkowego.
Kronospan przynosi prezenty

temu

Szóstego grudnia, jak co roku, najmłodszych pacjentów mieleckiego szpitala odwiedzili pracownicy Kronospan Mielec, w towarzystwie Św. Mikołaja, który wręczył dzieciom mikołajkowe prezenty, ufundowane przez firmę.
Kronospan wspiera naukę programowania 

temu

W ramach akcji: "Mieleccy przedsiębiorcy wspierają naukę programowania", której pomysłodawcą jest Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, firma Kronospan Mielec ufundowała materiały do nauki programowania dla pilotażowej grupy 20 nauczycieli nauczania początkowego z mieleckich szkół podstawowych. Zintegrowane materiały składają się z gry dydaktycznej do nauki programowania Scottie Go! oraz tabletu.

Kronospan przynosi prezenty

Szóstego grudnia, jak co roku, najmłodszych pacjentów mieleckiego szpitala odwiedzili pracownicy Kronospan Mielec, w towarzystwie Św. Mikołaja, który wręczył dzieciom mikołajkowe prezenty, ufundowane przez firmę.