Kronospan oraz InfoTEC CNC rozwijają kreatywność studentów

DREMA 2017

Kronospan oraz InfoTEC CNC rozwijają kreatywność studentów

Opublikowany

Nową formułą, która towarzyszyła tegorocznym targom DREMA w Poznaniu była STREFA DESIGNU - wspólna inicjatywa, zrealizowana przez Kronospan, Politechnikę Koszalińską oraz InfoTEC INKUBATOR.

Kronospan systematycznie wspiera młodych, ambitnych i kreatywnych ludzi w rozwoju zawodowym oraz w zdobywaniu doświadczenia w biznesie. Współrealizowany przez firmę na targach projekt kierowany jest głównie do studentów z pomysłem.
Kwietnik_główne.jpg
W trakcie trwania Dremy w Strefie Designu studenci Politechniki Koszalińskiej, dzięki podarowanym przez Kronospan elementom konstrukcyjnym zbudowali zjawiskowy Growroom – ogromny, piękny kwietnik o ultranowoczesnym kształcie, wykonany z płyt MDF, który przyciągał uwagę zwiedzających. Kwietnik, zaprojektowany specjalnie na potrzeby targów DREMA 2017, został złożony przez studentów politechniki bez pomocy kleju i innych materiałów łączących, co dodało mu konstrukcyjnej wyjątkowości.
Budowa_kwietnika.jpg
Budowa.jpg
Na stanowisku Strefy Designu znalazła się także ekspozycja Kronospanu, składająca się z 15 słupów z dekorami kolekcji Trendy 2016/17. Przez cały czas trwania targów strefa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.
Ekspozycja_Kronospan_kolumny.jpg
Dzięki wsparciu Kronospanu i InfoTEC Inkubatora budowa Growroomu była jednym z elementów wzbogacania wiedzy i nabywania praktycznego doświadczenia przez studentów, uczących się na Wydziale Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku. Wydział został utworzony dzięki inicjatywie i patronatowi Kronospanu, który działa intensywnie na rzecz rozwoju edukacji zawodowej. Na wydziale kształci się obecnie ponad 40 przyszłych inżynierów, którzy znajdą zatrudnienie w przemyśle drzewnym.
Banner_2017_2018.jpg
Firma patronuje również klasie o profilu drzewnym w Zespole Szkół Technicznych. W tym roku opieką obejmuje także klasę mechanika/kierowcy C+E w tej samej szkole.

Udostępnij

Powiązane artykuły
UTWS w Kronospan - redukcja emisji o 99%!

temu

Innowacyjny system ochrony powietrza UTWS z filtrem uruchomiono, zgodnie z zapowiedziami, na suszarni płyt wiórowych zakładu Kronospan w Szczecinku. Pierwsze wyniki badań emisji przerosły oczekiwania firmy. Wykazały zmniejszenie ilości pyłu o 95%, natomiast LZO (lotnych związków organicznych) – aż o 99%.
Nowi producenci w klastrze meblowym

temu

Kolejne firmy rozpoczęły działalność w Szczecineckim Klastrze Meblowym. W ubiegłym roku produkcję uruchomiła tu Firma Grześkowiak, stanowiąca jednocześnie setną Strefę Płyt Kronospanu w Polsce oraz niemiecka firma rodzinna BHK. W tym roku dołączyły jeszcze dwa polskie przedsiębiorstwa: Ancora i ABO.
Centrum Badawczo - Rozwojowe Kronospanu otwarte

temu

Aby podnieść innowacyjność i umocnić przewagę technologiczną, Kronospan wybudował w Szczecinku Centrum Badawczo - Rozwojowe. Uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce 7. czerwca 2018 r., w czasie dorocznych targów Hausmesse.
Hausmesse 2018 – targi innowacji

temu

W dniach 5-7 czerwca Kronospan Design Center - jak co roku - wypełniło się gośćmi z całej Europy. Podczas dziewiątej edycji międzynarodowych targów Hausmesse, organizowanych przez Kronospan, eksperci z branży przemysłu drzewnego i budownictwa mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz poznać innowacyjne rozwiązania technologiczne.