Tłumy studentów na uniwersytecie dziecięcym

Kopiuj tekst

Tłumy studentów na uniwersytecie dziecięcym

Opublikowany

Za nami kolejne, niezwykle ciekawe zajęcia w ramach KUDiM - Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży; niezwykłego projektu, który przyciągnął kilkuset chętnych. Uniwersytet dziecięcy to wspólny projekt Kronospanu, Politechniki Koszalińskiej, Miasta Szczecinek oraz Starostwa Powiatu Szczecineckiego.

Zajęcia KUDiM odbywają się w Kronospan Design Center

Zajęcia KUDiM odbywają się w Kronospan Design Center

Inauguracja uniwersytetu dziecięcego w Szczecinku

Inauguracja uniwersytetu dziecięcego w Szczecinku

Ogromne zainteresowanie udziałem w zajęciach przerosło wszelkie oczekiwania. Na studia zgłosiło się ponad pół tysiąca dzieci. Ze względów logistycznych przyjęto 250 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat.

Zajęcia odbywają się w hali głównej Kronospan Design Center. Zarówno mali studenci, jak i ich rodzice, mają zapewnione komfortowe warunki: w czasie, gdy dzieci z wypiekami na twarzach słuchają wykładów, rodzice oglądają na ekranie przekaz na żywo w restauracji Strefa Smaku, znajdującej się tuż obok.

Zajęcia prowadzone są przez wykładowców Politechniki Koszalińskiej. Pierwszy, inauguracyjny wykład, który osobiście poprowadził Prorektor Politechniki Koszalińskiej, prof. nadzw. dr hab. Tomasz Królikowski,  opowiadał o dronach, zaś drugi, prowadzony przez Dziekana Wydziału Przemysłu Drzewnego, prof. Dariusz Tomkiewicza, nosił intrygujący tytuł: „Inżynierowie – współcześni czarodzieje”. Wykładowca umiejętnie prowadził interakcję z małymi słuchaczami, dzięki czemu chętnie włączali się do rozmowy.

Studenci KUDiM znajdują się pod troskliwą opieką Kronospanu, który - jako patron - zapewnia im nie tylko doskonałe warunki w jednym z najbardziej innowacyjnych centrów szkoleniowo - ekspozycyjnych w Polsce, ale dba także o małe przyjemności w postaci drobnych upominków.

Jakub Piniarski, HR Manager Kronospan w Szczecinku, mówi: „Nasza firma chętnie angażuje się w projekty edukacyjne, które w tak dużym stopniu mają szansę wpłynąć na jakość kształcenia młodych ludzi. Czujemy się odpowiedzialni za wspieranie inicjatyw, czyniących naukę ciekawszą i bliższą uczniom. Stwarzanie dzieciom możliwości do prawidłowego rozwoju i edukacji, to realizacja naszej misji”.

W semestrze odbywa się 5, trwających 45 minut, wykładów. Zajęcia odbywają się w soboty, raz w miesiącu. W planie jest także urozmaicenie zajęć o warsztaty, które będą się odbywać w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

W czasie inauguracji wszystkim studentom  wręczono indeks, zaś po ukończeniu zajęć otrzymają dyplom Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży.

Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci do poznania świata przedmiotów ścisłych i technicznych oraz przybliżenie im świata matematyki, fizyki, chemii. Program edukacyjny KUDiM wzorowany jest na nauczaniu uniwersyteckim. Zajęcia są tak prowadzone, aby dzieci mogły poczuć się, jak prawdziwi studenci.

Prorektor Królikowski wyjaśnia: „Udział w zajęciach zaszczepi w tych młodych ludziach iskrę wiedzy, którą dalej będą rozwijać. Da im poczucie, że coś, co ich otacza, jest dla nich dostępne w postaci wiedzy i w konsekwencji doprowadzi ich w przyszłości do świadomego wyboru kariery.”

Dynamiczny rozwój nowych technologii we współczesnym świecie powinien skłaniać każdy podmiot, odpowiedzialny społecznie, do budzenia świadomości i zainteresowania młodych ludzi przedmiotami technicznymi. W przypadku Kronospanu troska o ich zawodową przyszłość naturalnie wpisuje się w misję firmy. Dlatego firma angażuje się także w inne projekty, służące edukacji – jest patronem zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej oraz klasy o profilu technologia drewna w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku.

Więcej o Koszalińskim Uniwersytecie Dzieci i Młodzieży: http://kudim.tu.koszalin.pl/szczecinek 
Grafika_z_plakatu_z_logotypami.jpg
IMG_20170325_110619.jpg
Zał.2b.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Studenci uczyli się robić meble w Kronospan Design Factory

temu

Kronospan zaprosił studentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na dwudniowe szkolenie. W czasie zajęć poznawali oni produkty firmy oraz samodzielnie zaprojektowali i wykonali, z podarowanych przez firmę płyt, meble dla własnej uczelni.
Kronospan funduje kolejne stypendia

temu

Grupa studentów Zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku otrzyma nowe stypendia, ufundowane przez patrona kierunku – firmę Kronospan. Kilka dni temu w Kronospan Design Center nastąpiło podpisanie stosownych umów.
Mali konstruktorzy uniwersytetu dziecięcego

temu

Zgodnie z zapowiedziami firmy Kronospan, studenci Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku rozpoczęli cykl warsztatów poprzez zabawę z długopisami i drukarkami 3D.
Indeksy dla studentów Wydziału Przemysłu Drzewnego w Szczecinku

temu

Dzięki inicjatywie i pod patronatem Kronospan, we współpracy z Politechniką Koszalińską, władzami miasta i powiatu oraz Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego rok temu utworzono w Szczecinku Zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej (WPD). Dzisiaj kształci się na nim ponad 80 studentów, którzy nie muszą wyjeżdżać z rodzinnego miasta, aby zdobyć bardzo dobre, cenione na rynku pracy wykształcenie.

Diament Forbesa dla Kronospanu!

Kronospan zajął I miejsce w województwie zachodniopomorskim w plebiscycie Forbesa i otrzymał prestiżową statuetkę - Diament Forbesa. To już kolejna nagroda, jaką otrzymał producent płyt drewnopochodnych ze Szczecinka. Jest także laureatem konkursów: Orły Wprost, Orły Eksportu oraz Pracodawca Jutra. Posiada również szczególny certyfikat, otrzymany od ś. p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego: Firma Przyjazna Środowisku.