Tłumy studentów na uniwersytecie dziecięcym
Kopiuj tekst

Tłumy studentów na uniwersytecie dziecięcym

Za nami kolejne, niezwykle ciekawe zajęcia w ramach KUDiM - Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży; niezwykłego projektu, który przyciągnął kilkuset chętnych. Uniwersytet dziecięcy to wspólny projekt Kronospanu, Politechniki Koszalińskiej, Miasta Szczecinek oraz Starostwa Powiatu Szczecineckiego.

IMG_20170325_110456.jpg
Inauguracja uniwersytetu dziecięcego w Szczecinku

Inauguracja uniwersytetu dziecięcego w Szczecinku

Ogromne zainteresowanie udziałem w zajęciach przerosło wszelkie oczekiwania. Na studia zgłosiło się ponad pół tysiąca dzieci. Ze względów logistycznych przyjęto 250 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat.

Zajęcia odbywają się w hali głównej Kronospan Design Center. Zarówno mali studenci, jak i ich rodzice, mają zapewnione komfortowe warunki: w czasie, gdy dzieci z wypiekami na twarzach słuchają wykładów, rodzice oglądają na ekranie przekaz na żywo w restauracji Strefa Smaku, znajdującej się tuż obok.

Zajęcia prowadzone są przez wykładowców Politechniki Koszalińskiej. Pierwszy, inauguracyjny wykład, który osobiście poprowadził Prorektor Politechniki Koszalińskiej, prof. nadzw. dr hab. Tomasz Królikowski,  opowiadał o dronach, zaś drugi, prowadzony przez Dziekana Wydziału Przemysłu Drzewnego, prof. Dariusz Tomkiewicza, nosił intrygujący tytuł: „Inżynierowie – współcześni czarodzieje”. Wykładowca umiejętnie prowadził interakcję z małymi słuchaczami, dzięki czemu chętnie włączali się do rozmowy.

Studenci KUDiM znajdują się pod troskliwą opieką Kronospanu, który - jako patron - zapewnia im nie tylko doskonałe warunki w jednym z najbardziej innowacyjnych centrów szkoleniowo - ekspozycyjnych w Polsce, ale dba także o małe przyjemności w postaci drobnych upominków.

Jakub Piniarski, HR Manager Kronospan w Szczecinku, mówi: „Nasza firma chętnie angażuje się w projekty edukacyjne, które w tak dużym stopniu mają szansę wpłynąć na jakość kształcenia młodych ludzi. Czujemy się odpowiedzialni za wspieranie inicjatyw, czyniących naukę ciekawszą i bliższą uczniom. Stwarzanie dzieciom możliwości do prawidłowego rozwoju i edukacji, to realizacja naszej misji”.

W semestrze odbywa się 5, trwających 45 minut, wykładów. Zajęcia odbywają się w soboty, raz w miesiącu. W planie jest także urozmaicenie zajęć o warsztaty, które będą się odbywać w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

W czasie inauguracji wszystkim studentom  wręczono indeks, zaś po ukończeniu zajęć otrzymają dyplom Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży.

Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci do poznania świata przedmiotów ścisłych i technicznych oraz przybliżenie im świata matematyki, fizyki, chemii. Program edukacyjny KUDiM wzorowany jest na nauczaniu uniwersyteckim. Zajęcia są tak prowadzone, aby dzieci mogły poczuć się, jak prawdziwi studenci.

Prorektor Królikowski wyjaśnia: „Udział w zajęciach zaszczepi w tych młodych ludziach iskrę wiedzy, którą dalej będą rozwijać. Da im poczucie, że coś, co ich otacza, jest dla nich dostępne w postaci wiedzy i w konsekwencji doprowadzi ich w przyszłości do świadomego wyboru kariery.”

Dynamiczny rozwój nowych technologii we współczesnym świecie powinien skłaniać każdy podmiot, odpowiedzialny społecznie, do budzenia świadomości i zainteresowania młodych ludzi przedmiotami technicznymi. W przypadku Kronospanu troska o ich zawodową przyszłość naturalnie wpisuje się w misję firmy. Dlatego firma angażuje się także w inne projekty, służące edukacji – jest patronem zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej oraz klasy o profilu technologia drewna w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku.

Więcej o Koszalińskim Uniwersytecie Dzieci i Młodzieży: http://kudim.tu.koszalin.pl/szczecinek 
Grafika_z_plakatu_z_logotypami.jpg
IMG_20170325_110619.jpg
Zał.2b.jpg
Powiązane artykuły
Przyszli technolodzy drewna i kierowcy pod patronatem Kronospanu

temu

W Zespole Szkół Technicznych pod opiekuńczymi skrzydłami Kronospanu kształci się już 160 uczniów. Podczas uroczystego ślubowania pierwszoklasiści z kierunków: technologia drewna oraz kierowca mechanik otrzymali od patrona pomoce naukowe w postaci tabletów.
Kronospan pomaga przełamywać bariery

temu

Kronospan po raz kolejny wsparł Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, którego 15. edycja odbyła się 4-8 września br. Co roku odbywa się on w Koszalinie, Szczecinku oraz w kilkudziesięciu miastach w Polsce.
Eko Krono na łonie natury

temu

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wznowiono zajęcia edukacji ekologicznej Eko Krono w Manowie. To udana kontynuacja ubiegłorocznego programu, współfinansowanego przez Kronospan, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Manowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Uniwersytet dla najmłodszych – ruszają zapisy!

temu

3,2,1 - start! Pierwszy dzwonek już za nami, dzieci rozpoczęły właśnie rok szkolny. Dla spragnionych większej porcji wiedzy lub dla tych, którzy nie mogą doczekać się, by zasiąść na sali wykładowej, mamy dobrą informację – ruszyły zapisy do kolejnej odsłony Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży. To wspólny projekt firmy Kronospan i Politechniki Koszalińskiej.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.