Grudniowa akcja edukacyjna, której celem było stworzenie bombki choinkowej z materiałów z recyklingu, zaskoczyła liczbą zgłoszonych prac. Pomysłowość małych artystów była nadzwyczajna.
EkoBombki powstały z materiałów, które są w każdym domu. Zazwyczaj jednak trafiają do kosza na śmieci. Celem tworzenia ozdób choinkowych z materiałów z recyklingu było spojrzenie na odpady z zupełnie innej perspektywy. Okazało się, że z kapsli, nakrętek, plastikowych butelek, ścinek tektury, papieru, a nawet kredek można wykonać zachwycające rękodzieło. Dzieci pracowników Kronospan, które wykonały bombki, udowodniły, że kreatywność w odzyskiwaniu skarbów z recyklingu nie zna granic. W akcji edukacyjnej EkoBombka zorganizowanej w grudniu 2020 r., udział wzięły dzieci pracowników wszystkich zakładów Kronospan w całej Polsce.
Kronospan stawia na produkcję w obiegu zamkniętym z wykorzystaniem materiału odzyskanego z recyklingu. Surowiec ten jest niezwykle cenny dla branży producentów płyt drewnopochodnych. Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na to, czy produkty, które kupują, powstają w firmach dbających o środowisko. Kronospan od lat zwraca uwagę na ważny fakt – recykling dotyczy nie tylko plastiku, szkła czy papieru, ale także drewna poużytkowego. Odzyskując ten surowiec Kronospan chroni lasy i środowisko. Do wysuszenia drewna poużytkowego stosowanego jako surowiec do produkcji płyt drewnopochodnych, potrzeba dużo mniej energii. Kronospan od lat doskonali swoje instalacje „wieże recyklingowe”, a o dostarczanie drewna poużytkowego z pewnego, certyfikowanego źródła dba Silva Recykling http://www.silva-recycling.pl/.
Dzięki warsztatom, akcjom informacyjnym i edukacyjnym coraz więcej osób wie, że odpady trzeba segregować, by jak najwięcej cennego surowca można było z nich odzyskać. Najmłodsze pokolenie zyskuje wiedzę ekologiczną m.in. podczas kampanii organizowanych przez Kronospan, takich jak EkoBombka czy KronoDrzewko, czyli wspólnego sadzenia drzew.