Kronospan ze Św. Mikołajem odwiedził chore dzieci
Kronospan ze Św. Mikołajem odwiedził chore dzieci

Kronospan ze Św. Mikołajem odwiedził chore dzieci

Opublikowany

Prezenty mikołajkowe dla najmłodszych pacjentów mieleckiego szpitala, ufundowane przez Kronospan, połączone z wizytą Św. Mikołaja są już wieloletnią, miłą i niezwykle pożyteczną tradycją. Upominki przynoszą radość zarówno chorym dzieciom, jak i personelowi oddziału pediatrycznego.

Prezenty mikołajkowe dla najmłodszych pacjentów mieleckiego szpitala, ufundowane przez Kronospan, połączone z wizytą Św. Mikołaja są już wieloletnią, miłą i niezwykle pożyteczną tradycją. Upominki przynoszą radość zarówno chorym dzieciom, jak i personelowi oddziału pediatrycznego. W tym roku Św. Mikołaj odwiedził maluchy już w piątek 4 grudnia. Prawie 30 dzieci otrzymało mikołajkowe paczki, pełne zabawek, kredek i puzzli. 

Wizyta Mikołaja zawsze wywołuje uśmiech, który w tak szczególnym miejscu, jak szpital, jest szczególnie potrzebny. Dlatego tak wielką radość sprawia rokroczna wizyta świętego wraz z sympatycznymi przedstawicielkami firmy Kronospan Mielec. Zazwyczaj dzieci odważnie podchodzą do Mikołaja, rozmawiają z nim, pozują do zdjęć, a niektóre próbują nawet dotknąć jego brody. Tak też było i tym razem. Dzieci chętnie recytowały wierszyki, odpowiadały na pytania, ale same też wypytywały o różne rzeczy. 

Jak mówi doktor Beata Piotrowska, ordynator oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Mielcu: - Najważniejsze jest to, że dzięki tym wizytom nasi mali pacjenci nie myślą o swojej chorobie, ale po prostu bawią się, cieszą i nabierają sił. Dzięki temu, że nie omijają ich prezenty i doświadczają pozytywnych emocji, związanych z wizytą Świętego Mikołaja, ich hospitalizacja przebiega w znacznie lepszej atmosferze. My z kolei doceniamy wkład naszego darczyńcy w proces rekonwalescencji maluchów. Co roku korzysta również sam oddział, który dostaje od Kronospanu np. farbę, pościel, podgrzewacze do butelek czy inne potrzebne akcesoria. 

W tym roku maluchy w paczkach znalazły zabawki, puzzle i artykuły piśmiennicze, zaś na potrzeby oddziału dziecięcego Kronospan zakupił kołyskę wraz z materacem i kompletem pościeli. 

- W okresie Bożego Narodzenia czy mikołajek mali pacjenci szczególnie odczuwają, że nie są w domu, szkole, czy przedszkolu, gdzie byłoby im zapewne wyjątkowo wesoło. - mówi doktor Piotrowska. – Dlatego tak cenimy wizyty Św. Mikołaja i jego asystentek z Kronospanu. Personel oddziału i dyrekcja szpitala jest bardzo wdzięczna za wsparcie. Firmie należą się również słowa uznania za wierność idei obdarowywania naszych małych pacjentów. Św. Mikołaj, wysłany przez Kronospan, przychodzi do nas wraz z przemiłymi przedstawicielkami firmy już od wielu lat. Mamy nadzieję, że tak pozostanie. Kopiuj tekst

Udostępnij