Kronospan mecenasem młodych poetów

Biznes społecznie odpowiedzialny

Kronospan mecenasem młodych poetów

Opublikowany

W Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku odbyła się gala finałowa, w czasie której wręczono nagrody laureatom IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Niektórzy lubią poezję”. Kronospan dla sześciu autorów najlepszych wierszy ufundował tablety.

Niektorzy_lubia_poezje_2018_2.jpg
W tym roku w konkursie zgłoszono prawie 900 utworów młodych poetów z klas IV-VII szkół podstawowych z całej Polski. Nagrodzono 36 uczestników, zaś pierwsze miejsce przyznano dwójce uczniów ex aequo. Prace - jak co roku - oceniane były przez członków Klubu Poetyckiego Opal.
Niektorzy_lubia_poezje_2018_3.jpg
Organizatorzy zadbali o oprawę artystyczną gali finałowej. Zaproszonym gościom i uczestnikom konkursu uczniowie „siódemki” zaprezentowali poetycko – muzyczny występ artystyczny. Następnie laureatom wręczono nagrody, zaś patroni wydarzenia otrzymali specjalne podziękowania. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody oraz wydany przez szkołę tomik wierszy ich autorstwa.

Dwa pierwsze miejsca zdobyli: Natalia Zimnińska ze SP w Wałczu oraz Tycjan Staniszewski ze SP 7 w Szczecinku. II miejsca w konkursie zajęli: Julia Rębacz ze SP 55 w Szczecinie oraz Gabriel Olszewski i Miłosz Sobolewski - obaj ze SP 7 w Szczecinku. III miejsce - Oliwia Piasecka ze SP 4 w Szczecinku, Hanna Balon (ZS Grzmiąca) i Aleksandra Krupieńko (SP Karlino).


Niektorzy_lubia_poezje_2018_5.jpg
Patronami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Niektórzy lubią poezję byli także m.in.: Burmistrz Miasta Szczecinka, Lasy Państwowe oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Sponsorem oraz patronem medialnym konkursu była firma Gawex Media.

Kronospan docenia młodych i kreatywnych mieszkańców Szczecinka, często wspierając wydarzenia i inicjatywy z ich udziałem, dlatego po raz kolejny został patronem głównym wydarzenia.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kronospan pomaga przełamywać bariery

temu

Kronospan po raz kolejny wsparł Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, którego 15. edycja odbyła się 4-8 września br. Co roku odbywa się on w Koszalinie, Szczecinku oraz w kilkudziesięciu miastach w Polsce.
Eko Krono na łonie natury

temu

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wznowiono zajęcia edukacji ekologicznej Eko Krono w Manowie. To udana kontynuacja ubiegłorocznego programu, współfinansowanego przez Kronospan, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Manowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Uniwersytet dla najmłodszych – ruszają zapisy!

temu

3,2,1 - start! Pierwszy dzwonek już za nami, dzieci rozpoczęły właśnie rok szkolny. Dla spragnionych większej porcji wiedzy lub dla tych, którzy nie mogą doczekać się, by zasiąść na sali wykładowej, mamy dobrą informację – ruszyły zapisy do kolejnej odsłony Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży. To wspólny projekt firmy Kronospan i Politechniki Koszalińskiej.
Kronospan na dożynkach w Marcelinie

temu

Mamy pierwsze dni września, w powietrzu czuć już nadchodzącą jesień. To znak, że - jak co roku - przyszedł czas na świętowanie zbioru plonów. W sobotnie popołudnie 8 września odbędą się gminne dożynki w Marcelinie. Kronospan ufundował nagrodę główną w konkursie na najpiękniejszy wieniec.