Kronospan wspiera naukę programowania 

Kronospan wspiera naukę programowania 

W ramach akcji: "Mieleccy przedsiębiorcy wspierają naukę programowania", której pomysłodawcą jest Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, firma Kronospan Mielec ufundowała materiały do nauki programowania dla pilotażowej grupy 20 nauczycieli nauczania początkowego z mieleckich szkół podstawowych. Zintegrowane materiały składają się z gry dydaktycznej do nauki programowania Scottie Go! oraz tabletu.

Akcja „Mieleccy przedsiębiorcy wspierają naukę programowania” została zainicjowana podczas VIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki. W trakcie festiwalu odbyło się seminarium dla nauczycieli „Uczymy dzieci programować od najmłodszych lat", podczas którego mogli oni wziąć udział w pokazowej lekcji, w oparciu o otrzymany zestaw dydaktyczny, poprowadzonej przez Zbigniewa Karwasińskiego z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, działającego przy Polskiej Akademii Nauk. Nauczyciele mieli za zadanie opracowanie dwóch scenariuszy zajęć z programowania, wykorzystujących elementy gry, zabawy i logicznego myślenia, a następnie wdrożenie ich w swoich szkołach.

Projekt ma na celu propagowanie idei nauczania programowania już od pierwszych klas szkoły podstawowej. Pokazuje, dlaczego nauka zasad programowania jest ważna dla rozwoju kompetencji młodego człowieka, a ich znajomość przydatna w życiu, a także popularyzuje koncepcję uczenia programowania bez wykorzystywania technologii, tj. w oparciu o różnego rodzaju gry i zabawy logiczne.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.